Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅରୁଣ ଦେ’ ଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ପରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ସାଗର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚର ୧୭୦ ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : କାଲି ଜଣଙ୍କର, ଆଜି ଆଉ ଜଣଙ୍କର ମିଳିଲା ମୃତଦେହ : ଏବେବି ଜଣେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଡିଶାରେ କମ୍ ରହିଛି ଆର୍ ଭାଲ୍ୟୁ, ୧ ଉପରେ ରହିଲେ ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ସୋର : ଭୋଜି କରିବାକୁ ଯାଇ ଫେରିଲେନି ଯୁବକ, ମେଡିକାଲରେ ମୃତ୍ୟୁ : ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ଖୋଲିବ ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ବିରଜାଙ୍କ ମନ୍ଦିର, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଖୋଲିଲା ତମ୍ପରା ହ୍ରଦ, ବୋଟିଂର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଦ୍ୟାଳୟ ବରଣ୍ଡାରେ ପଡିଛି ଅଚିହ୍ନା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଆସନ୍ତା ୭ରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୁନ୍ଦରଗଡ ବନ୍ଦ, ଦ୍ବିତୀୟ ଏମ୍ସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ କାଉଡିଆଙ୍କ ଭିଡକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କଟକଣା ଜାରି, ଭକ୍ତଶୂନ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପରିସର
  • ||

ବସ୍‌ ଭଡା କମିଲା ; ହେଲେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହେଉଛି ପୁରୁଣା ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦରରେ ଭଡା, ପଚାରିଲେ ନାଲି ଆଖି ଦେଖାଉଛନ୍ତି କଣ୍ଡକ୍ଟର

6/12/2018 at 7:07 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୬|୧୨:  ସାଧାରଣ ବସ୍ ଭଡ଼ା କିଲୋମିଟର ପିଛା ୨ ପଇସା ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୪ ପଇସା କମିଲା ।   ବସ୍‌ଭଡା କମିବା ପରେ ଆଶ୍ବସ୍ତ ହେଲେ ଗ୍ରାହକ । କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର ପୂରା ଓଲଟା । ଯାତ୍ରୀ ସେଇ ପୂର୍ବ ଭଡା ଦେଇ ବସରେ ଯା ଆସ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଲା । ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିବା ପରେ ଆମେ ନିଜେ ବସ୍ ଯାତ୍ରୀ ହୋଇ ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର ପରଖିଥିଲୁ । ଆଉ ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ମନମାନି ।

ବସ୍ ଭଡ଼ା କିଲୋମିଟର ପିଛା ୨ରୁ ୪ ପଇସା କମିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟରେ ପରିଣତ ହେଲା ନା ଖାଲି କାଗଜ କଲମରେ ଅଟକିଗଲା ।ଏହା ଜାଣିବାକୁ ଆମ ପ୍ରତିନିଧି ବିଭିନ୍ନ ବସରେ ଯାତ୍ରୀ ହୋଇ ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର ପରଖିଥିଲେ । ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ କଟକ ଯିବାକୁ ସାଇ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣା ବସରେ ଉଠିଥିଲେ ଆମ ପ୍ରତିନିଧି ।  ପୂର୍ବରୁ ସାଧାରଣ ବସରେ କଟକୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଭଡା ୨୦ ଟଙ୍କା ଥିଲା । ପରେ ଏହା ବଢି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ୨୫ଟଙ୍କାରେ । ତେବେ ଭଡ଼ା କମିବା ପରେ ବି ବସ୍ ଭଡା ସେହି ୨୫ରେ ଅଟକି ଗଲା । ଏକଥା କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କୁ କହିବାରୁ ସେ ଓଲଟା ନାଲି ଆଖି ଦେଖାଇଥିଲେ । ଖାଲି ନାଲି ଆଖି ଦେଖାଇନଥିଲେ ବସ୍ ଆସୋସିଏସନ ଭଡ଼ା ନ କମାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ  ଦେଇଥିବା କହିଥିଲେ । ଏ ସଂପର୍କରେ ବସ୍ ମାଲିକ ସଂଘର ସାଧାରଣ ସଂପାଦକଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ ସଂପୃକ୍ତି କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଆମେ ଅନ୍ୟବସକୁ ବି ଯାଇଥିଲୁ । ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବି ନେଇଥିଲୁ । ଯାତ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି, ଭଡ଼ା ଥରେ ବଢିଲେ, ଆଉ କମୁନି । ମନ ଇଚ୍ଛା ଭଡ଼ା ଆଦାୟ ହେଉଛି । କିଛି ବସ୍ ପରିଚାଳକଙ୍କ ମନମାନି ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ତେବେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଟକାଇବା ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସଂଘ କହିଛି ।

କେବଳ ଭଡ଼ା ନୁହେଁ, ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବି ଥିବା ନିୟମକୁ ଅନେକ ବସ୍ ଅଣଦେଖା କରୁଛନ୍ତି । ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ ଥର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲେ ବି ସଂଘ ଚାପ ଆଗରେ ସରକାର ଚୁପ୍ ।

 

   Related Posts