Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସିଲ୍ ହେଲା ବୁର୍ଲା VSSUT, ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସତର୍କତା

30/06/2020 at 12:41 PM

ସମ୍ବଲପୁର ୩୦।୬: ସିଲ୍ ହେଲା ବୁର୍ଲା ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ (VSSUT) । ବୁର୍ଲା VSSUT ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ଏଭଳି ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି । କୁଳପତି ସମସ୍ତ ବିଭାଗକୁ ସାନିଟାଇଜ୍ କରିବା ପାଇଁ ବୁର୍ଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗକୁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି । ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସାନିଟାଇଜ୍ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ VSSUTକୁ ସିଲ୍ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବୁର୍ଲା ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଜଣେ ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଅନୁଗୋଳରେ ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି କରୁଥିଲେ । କିଛି ମାସ ହେଲା ସେ ବୁର୍ଲାର ଭିସୁଟ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପସର ସରକାରୀ କ୍ବାର୍ଟରରେ ରହି ଆସୁଥିଲେ । କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଅନୁଗୋଳ ଯାଇ ରବିବାର ଫେରିଥିଲେ । ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କର ଜ୍ବର ହୋଇଥିଲା ।

ତାଙ୍କୁ ଭିମସାରକୁ ଆଣି କୋଭିଡ୍‌ ସ୍କ୍ରିନିଂ ପରେ ଆଇସୋଲେସନ୍‌ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ସ୍ବାବ୍ ମଧ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିଥିଲା । ସେ ଅନୁଗୋଳର ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ସେଠାକାର କୋଭିଡ୍‌ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଆଜି ସକାଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ VSSUT ର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ବୁଲାବୁଲି କରିଥିଲେ । ତେଣୁ କୁଳପତି ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts