Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଘୋର ଅପମାନ : ଦୋକାନରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ତଳେ କଚାଡି ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧା ମହିଳା, ଭିଡିଓ ଦେଖି ତାତିଲେ ଲୋକେ, ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ

17/08/2020 at 3:03 PM

ମନାମା ୧୭/୦୮ : ହରିନର ଏକ ସୁପର ମାର୍କେଟରେ ଜଣେ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି | ମହିଳା ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ଗଣେଶଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ତଳେ ପକାଇ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ଦି କ୍ୟାରିଙ୍ଗ ଏଥିଷ୍ଟ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ଭିଡିଓକୁ ଦେଖି ଲୋକେ କ୍ରୋଧ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ବାହାରିନ ପୋଲିସ ମୂର୍ତ୍ତି ଭାଙ୍ଗିଥିବା ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୂଜୁ କରିଛି |

ଭିଡିଓ ମନାମା ଜାଫେୟର ମାର୍କେଟର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ଭିଡିଓରେ ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ସୁପର ମାର୍କେଟରେ ଉତ୍ପାତ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏହି ମୂର୍ତ୍ତି ମାର୍କେଟର ଏକ ଷ୍ଟୋରର ଗ୍ୟାଲେରୀରେ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ରଖାଯାଇଥିଲା | ଜଣେ ମହିଳା ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ସେଲ୍ଫରୁ କାଢି ତଳେ କଚାଡି ଦେଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ମହିଳା ଗୋଟିଏ କି ଦୁଇଟି ନୁହେଁ ବରଂ ଅନେକ ମୂର୍ତ୍ତି ତଳେ କଚାଡି ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି | ଭିଡିଓଟି ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ମନକୁ ଗଭୀର ଭାବେ କଷ୍ଟ ପହଞ୍ଚାଇଛି |

ଜଣେ ମହିଳା ମୂର୍ତ୍ତି ଭାଙ୍ଗୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ମହିଳା ଜଣକ ଏହାକୁ ନିଜ ମୋବାଇଲରେ ରେକର୍ଡ କରୁଥିଲେ | ସ୍ଥାନୀୟ ମିଡ଼ିଆରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ, ମହିଳାଙ୍କୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଭାଙ୍ଗିବାରୁ ଷ୍ଟୋର କର୍ମଚାରୀ ବାଧା ଦେବାରୁ ମହିଳା ଆରବୀ ଭାଷାରେ ତାଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲେ | ମହିଳାଙ୍କ ହାବଭାବରୁ ଜଣାପଡୁଥିଲା ଯେ, ମୁସଲିମ ଦେଶରେ ଏହି ମୂର୍ତ୍ତିର କଣ କାମ ? ମୂର୍ତ୍ତି ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ କିଏ ଦେଇଛି ? ଷ୍ଟୋର କର୍ମଚାରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ମୁସଲିମ ଦେଶ | ଏତିକିବେଳେ ଆଉ ଜଣେ ମହିଳା ଧମକାଇ କହିଛନ୍ତି ‘ଆମେ ଦେଖିବୁ କିଏ ଏହି ମୂର୍ତ୍ତି ପୂଜା କରିବ |’

ସ୍ଥାନୀୟ ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୫୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ବିରୋଧରେ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଧାର୍ମିକ ଭାବନା ଓ ଅନୁଷ୍ଠାନକୁ ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଆରୋପ ଲଗାଯାଇଛି | ବାହାରିନ ଆନ୍ତରିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୋକାନର କ୍ଷତି କରିଥିବା ଏବଂ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଓ ଅନୁଷ୍ଠାନକୁ ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି |  

   Related Posts