Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବହ୍ମପୁର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ତାଳଚେରରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଆନ୍ଦୋଳନ, ସମସ୍ତ ଖଣିରୁ କୋଇଲା ଉତ୍ପାଦନ ସହ ପରିବହନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୩ ବର୍ଷରେ ପୂରା ହେବ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ
  • ||
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଲେ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା, ତୃତୀୟରେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା

26/12/2020 at 5:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୧୨: କଣ ଆପଣ କଳ୍ପନା କରି ପାରିବେ କି କୌଣସି ଖେଳାଳି ଆୟ ମାମଲାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ମାତ୍ ଦେଇ ପାରିବେ ? ଏମିତି ବା କିଏ ଚିନ୍ତା କରିବ। କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ କଥା। ବିସିସିଆଇଠୁ ମିଳିବାକୁ ଥିବା ବାର୍ଷିକ ଆୟ ମାମଲାରେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୪ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା କୋହଲିଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଭାରତ ଘରୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ବକ୍ସି ଡେ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳୁଛି।

ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା ୨୦୨୦ ଆରମ୍ଭରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ହୋଇ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ଦଳକୁ ପ୍ରବ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ବୁମରା ପ୍ରାୟ ସବୁ ଫର୍ମାଟ୍‌ରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ବୁମରା ୯ ଦିନିକିଆ, ୮ ଟି-୨୦ ଓ ୪ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଏହି ବାବଦରେ ସେ ବିସିସିଆଇଠୁ ୨୦୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୧.୩୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତି। ଏହି ତାଲିକାରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଦ୍ଵିତୀୟରେ ରହିଛନ୍ତି।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୦୨୦ ପାଇଁ ବୋର୍ଡଠୁ ୧.୨୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ମିଳିଛି। ବିରାଟ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩ ଟେଷ୍ଟ, ୯ ଦିନିକିଆ ଓ ୧୦ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଯଦି ବିରାଟ ଚଳିତ ସିରିଜ୍‌ର ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥାନ୍ତେ ତେବେ ସହଜରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥାନ୍ତେ। ମାତ୍ର ଆସନ୍ନ ପ୍ରସବା ପତ୍ନୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ସହିତ ରହିବା ପାଇଁ ସେ ସ୍ଵଦେଶ ଫେରିଛନ୍ତି। ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା। ଜାଡେଜା ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତ ପାଇଁ ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ, ୯ ଦିନିକିଆ ଓ ୪ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି।

ବିସିସିଆଇ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଥାଏ। ପ୍ରତି ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ୬ ଲକ୍ଷ ଏବଂ ପ୍ରତି ଟି-୨୦  ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଥାଏ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଏହି ଟଙ୍କା ବାର୍ଷିକ ଅନୁବନ୍ଧରୁ ଅଲଗା ଦିଆଯାଏ।

   Related Posts