Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଜଙ୍ଗଲ ବୁଲିବାକୁ ଜିପ୍ ରେ ଯାଇଥିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ଆକ୍ରମଣ କଲା ଷଣ୍ଢ : ତାପରେ…

13/07/2021 at 1:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୦୭ : ପଶୁମାନେ ଠିକ୍ ମଣିଷ ପରି ଆଚରଣ କରିଥାନ୍ତି । ଯେପରି ବିପଦ ଆସିଲେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସତର୍କ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ତା’ପରେ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଦିଏ ସେହିପରି ପଶୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି କରିଥାନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ଜଙ୍ଗଲରେ ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଭଙ୍ଗ ହୋଇଥାଏ ।  ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏଭଳି ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଟି ଷଣ୍ଢ ଏପରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଭାରତୀୟ ବନ ସେବା ଅଧିକାରୀ ପର୍ଭିନ କାସୱାନ ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବା ପରେ ଏହା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଯାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୧ ହଜାର ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ ୨୪୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ ଏବଂ ୪୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରିଟ୍ୱିଟ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ କିଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଖୋଲା ଜିପ୍‌ରେ ବସି ଜଙ୍ଗଲରେ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଦୁଇଟି ଷଣ୍ଢ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଷଣ୍ଢକୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଜିପ୍ ବନ୍ଦ କରି ଷଣ୍ଡମାନଙ୍କର ଚାଲିଯିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷଣ୍ଢମାନେ ଯାଇ ନାହାଁନ୍ତି, ଡ୍ରାଇଭର ଜିପ୍ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢିଛନ୍ତି ।

ଜିପ୍ ଷଣ୍ଢ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ଜିପ୍ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଦେଇଛି ।  ସେ ନିଜ ଶିଙ୍ଗରେ ଜିପ୍ କୁ ଜୋରରେ ଧକ୍କା ଦେଇଛି ଯାହାଫଳରେ ଜିପଟି ସାମାନ୍ୟ ଅସନ୍ତୁଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଏହା ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଷଣ୍ଢ ମଧ୍ୟ ଜିପ୍ କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଛି, କିନ୍ତୁ ଜିପ୍ ଡ୍ରାଇଭର ଜିପକୁ ନଅଟକାଇ ଆଗକୁ ବଢି ଷଣ୍ଢମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁରକୁ ଚାଲିଯାଇଛି ।  

ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ପର୍ଭିନ କାସୱାନ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ପ୍ରଥମେ ତୁମେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଅ ଏବଂ ତା’ପରେ ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କର । ଏହିପରି ଲୋକ ଏବଂ ଅପରେଟରମାନଙ୍କୁ ନିଷେଧ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ପଠାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts