Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବୀନ @ ୭୬, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ
  • ||
  • ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ନବୀନ, କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ
  • ||
  • ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଶେଷ, ଶନିବାର ଧରାପୃଷ୍ଠରୁ ବିଦାୟ ନେବେ ମା
  • ||
  • ହାଟରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଘରେ ଛାଡିଦେବେ କହି ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ ୮ ସଇତାନ
  • ||
  • କଟକ : କଟକରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ରାକେଶ ଆହତ
  • ||

ଏମିତି ବି ଆସେ ମୃତ୍ୟୁ ! ରାତିରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଭୁଶୁଡି ପଡିଲା ବିଲଡିଂ, ୧୬୦ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

25/06/2021 at 10:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/ ୦୬ : ମୃତ୍ୟୁ କେତେବେଳେ ଆସେ କେଉଁ ରୁପରେ ଆସେ ତାହା କହିବା ମୁସ୍କିଲ । ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ମିଆମୀରେ ଏକ ଏଭଳି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାହାକୁ ଶୁଣିଲେ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରୀ ଉଠିବ । ରାତିରେ ଶୋଇଥିବା ସମୟରେ ଏକ ବିଶାଳ ବିଲ୍ଡିଂ ଭୁଷୁଡିବା ଫଳରେ ୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୧୫୯ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି । ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧିପାଇପାରେ ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

The partially collapsed Champlain Towers South condo in Surfside, Florida

ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମିଆମୀର ମେୟର ଡାନିଏଲା ଲେଭିନେ କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ କାଳ ରାତ୍ରି ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ଭଗ୍ନାବଶେଷ ମଧ୍ୟରୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି । ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୧ଟା ବେଳେ ଚାମ୍ପଲେନ୍ ଟାଓ୍ବାର ହଠାତ ଭୁଷୁଡି ପଡିଥିଲା । କେହି କିଛି ବୁଝିବା ଆଗରୁ କାନ୍ଥ ତଳେ ଚାପିହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୫୯ ଜଣ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ, ଉକ୍ତ ବିଲ୍ଡିଂର ଭଗ୍ନାବଶେଷ ତଳୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଜୀବିତ ଭାବେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇପାରିବ ।

An aerial view showing a partially collapsed building in Surfside near Miami Beach, Florida

ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଦୃତ ଗତିରେ ଜାରି ରହିଛି । ଏଥିପାଇଁ ବଡ ବଡ ମେସିନ ସହାୟତାରେ ସିମେଣ୍ଟ କାନ୍ଥଗୁଡିକୁ  ହଟାଯାଉଛି । ଭଗ୍ନାବଶେଷ ଭିତରୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଚିତ୍କାର ଶବ୍ଦ ଶୁଣାଯାଉଛି । ସେମାନଙ୍କର କିଭଳି ଭାବେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନହେବ ସେ ନେଇ ସତର୍କତାର ସହ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଥିବା ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ରେହ ଜାଡାଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ।    

Fire rescue personnel conduct a search and rescue with dogs through the rubble of the Champlain Towers South Condo

   Related Posts