Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

୯ମାସରେ ୫ଥରରେ ରାଜଧାନୀରୁ ଧରାପଡିଲାଣି ୪୭ଲକ୍ଷ ମୂଲ୍ୟର ଚୋରା ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର, ହେଲେ ଏବେ ବି କିଙ୍ଗପିନ୍ ପୋଲିସ ପଞ୍ଝାରୁ ଦୂରରେ

17/05/2019 at 5:56 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୭|୫: ପୁଣି ରାଜଧାନୀର ସୀମା ଭିତରୁ ଜବତ ହୋଇଛି ୬ଲକ୍ଷ ୮୦ହଜାର ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର । ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି ୨ଜଣ ନିଶା ବେପାରୀ । ଏମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ନୟାପଲ୍ଲୀ ଅଂଚଳରୁ ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣକୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଉପକଣ୍ଠରୁ ଉଠାଛି ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଟିମ୍‌ ।

ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ବାରମ୍ବାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଧରାପଡ଼ିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ରାଜଧାନୀରେ ଏହି ଧଳାଜହର କାରବାର ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲାଗିପାରୁନି କାହିଁକି ?  କାହିଁକି ନିଶାବେପାରୀଙ୍କ ନିରାପଦସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ? ଚାଲନ୍ତୁ ଉତ୍ତର ଖୋଜିବା ଏଇ ରିପୋର୍ଟରେ । …..

ରାଜଧାନୀକୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଆସୁଛି । ସେକଥା ସମସ୍ତେ ଜାଣିଗଲେଣି । ଭୁବନେଶ୍ବର ଗଳିକନ୍ଦିରେ ବେଧଡ଼କ ନିଶାକାରବାର ଚାଲିଛି । ସେକଥା ବି ଅନେକ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି । ୟାରି ଭିତରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ ହେଉଛି, ଧରାପଡ଼ୁଛନ୍ତି ନିଶାବେପାରୀ, ସେକଥା ବି ବାରମ୍ବାର ଲୋକେ ଶୁଣୁଛନ୍ତି, ଆଉ ଦେଖୁଛନ୍ତି ମଧ୍ୟ । ହେଲେ ମାସ ମାସ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏଭଳି ପ୍ରକ୍ରିୟା ପରେ ବି କାହିଁକି ଏହି ଧଳାଜହର କାରବାର ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲାଗିପାରୁନି ତା’ର ଉତ୍ତର କାହା ପାଖରେ ନାହିଁ ।

ସବୁ ଥର ଭଳି ଏଥର ମଧ୍ୟ ରାଜଧାନୀର ସୀମା ଭିତରୁ ଦୁଇ ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୬ଲକ୍ଷ ୮୦ହଜାର ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଧରାଜହର ଜବତ୍‌ ହୋଇଛି । ଗିରଫ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ହେଉଛି ପେଶାଦାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ।  

ଗଲା ୯ମାସ ଭିତରେ ଏଭଳି ୫ ପାଞ୍ଚଟି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୭, ୨୦୧ । ଭୁବନେଶ୍ବର ଳଦୀ ପଡ଼ିଆ ବସ୍ତିରୁ ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ ହୋଇଥିଲା । ଧଳାଜହର  କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ମଇନା ରାଉତରାୟକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ । ନଭେମ୍ବର ୨୩, ୨୦୧୮ । ଧରାପଡ଼ିଥିଲା ୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର । ଗିରଫ ହୋଇଥିଲା ନିଶା ବେପାରୀ ସୁଧୀର ମହାନ୍ତି ।

ଜାନୁଆରୀ ୨୫, ୨୦୧୯ । ଜଣେ ବିଟେକ୍‌ ଛାତ୍ର ପାଖରୁ ଜବତ ହୋଇଥିଲା ୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ।ଆଉ ଫେବ୍ରୁଆରି ୧୩ରେ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ରଖିଥିବା ଆଉ ଜଣେ ବିଟେକ୍‌ ଛାତ୍ର ଧରାପଡ଼ିଥିଲା । ବାରମ୍ବାର ଏମିତି ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ ହେଉଛି, ଧରାପଡ଼ୁଛନ୍ତି ନିଶା ବେପାରି । ହେଲେ  ବେପାର ବନ୍ଦ ହେଉନି ।

ବାଲେଶ୍ବରରୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଆସୁଛି । ସେକଥା ଜଣା ଅଛି । କିଏ ଆଣି କାହାକୁ ଦେଉଛି, ତାର ଚେର ବି ଖୋଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି । ହେଲେ କିଙ୍ଗ୍‌ପିନ୍‌ ପାଖରେ ନା’  ପହଞ୍ଚି ପାରୁଛି ପୋଲିସ ନା’ ପହଞ୍ଚି ପାରୁଛନ୍ତି ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ । ଏମିତିରେ କୋଉଦିନ ଟ୍ବିନ୍‌ସିଟିରେ ଏଇ ଧଳାଜହର କାରବାର ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୋକ୍‌ ଲାଗୁଛି, ତାକୁ ହିଁ ଅପେକ୍ଷା ।

   Related Posts