Tuesday, October 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଟ୍ବିନ୍ ସିଟିରେ ସକ୍ରିୟ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ମାଫିଆ : କଟକ ଗଡଗଡିଆ ନିକଟରୁ ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ବ୍ୟବସାୟୀ ବଳରାମ ବେହେରା ଗିରଫ

କଟକ ୧୫।୯: କଟକ ଗଡଗଡିଆ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିଛି କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା । ଧଳା ଜହର କାରବାର କରୁଥିବା ମାଛୁଆବଜାର ଅଞ୍ଚଳର ବଳରାମ ବେହେରାକୁ ଗିରଫ କରିଛି ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ । ବଳରାମ ଗଡଗଡିଆ ନିକଟରେ ଧଳାଜହର ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର କିଣି ଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ସାଦା ପୋଷାକରେ ଥିବା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ବଳାରାମକୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

ମଦ ଗଞ୍ଜେଇ ପରେ ଏବେ କଟକକୁ ଗ୍ରାସ କରିଛି ଧଳା ଜହର । ଆଜି କଟକ ଗଡଗଡିଆ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଧଳା ଜହରକୁ ଜବତ କରିଛି କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ । ଧଳା ଜହର ବିକ୍ରି କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମାଛୁଆ ବଜାରର ବଳରାମ ବେହେରାକୁ ଗିରଫ କରିଛି କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଅବକାରୀ ଗୁଉନ୍ଦା ବିଭାଗ । ଦିନ ପ୍ରାୟ ୨ଟା ବେଳେ ବଳରାମ ଗଡଗଡିଆ ନକଟରୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଏତେ ପରିମାଣର ଧଳା ଜହର କିଣି ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ନେବା ସମୟରେ ପୂର୍ବରୁ ଛକି ରହିଥିବା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ବଳରାମକୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

ପୂର୍ବରୁ କଟକ ସହରରୁ ପୋଲିସ ଓ ଅବାକରୀ ବିଭାଗ ପ୍ରାୟ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିବା ସହ ବେପାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ତେବେ କଟକ ସହରରେ ମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ଧଳା ଜହର ବିକ୍ରି ବଢୁଥିବା ଏଥିରୁ ଅନୁମାନ କରିହେଉଛି । ବଳରାମ ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଚଳାଇ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ସ୍ବୀକାର କରିଛି । ତେବେ ବାଲେଶ୍ବର ଜଳେଶ୍ବର ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣେ ବେପାରୀ ଆଣି ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଯୋଗାଉଥିବା କଥାକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ବୀକାର କରିଛି ଅଭିଯୁକ୍ତ ।

94 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର