Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ମାଛ ପେଟରେ ଧଳା ଜହର : ବାଲେଶ୍ବରରୁ ବାଂଲାଦେଶ ଲମ୍ବିଥିଲା ଚେର, ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ୍ କଲା ପୋଲିସ

22/06/2019 at 11:40 AM

ବାଲେଶ୍ବର ୨୨|୬: ମାଛ ପେଟରେ ଧଳା ଜହର । ବାଲେଶ୍ବରରୁ ବାଂଲାଦେଶ ଲମ୍ବିଛି ଚେର । ସମୁଦ୍ର ଭିତରେ ଚାଲିଛି ବ୍ରାଉନସୁଗାର କାରବାର । ଉପକୂଳ ସୁରକ୍ଷା ଢିଲା, ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ନିଷ୍କ୍ରିୟ । ବାଲେଶ୍ବର ପାଲଟିଛି ବ୍ରାଉନସୁଗାର କାରବାରର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳ।

କିଛି ବର୍ଷ ହେବ ବାଲେଶ୍ବରରୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବ୍ରାଉନସୁଗାର କାରବାର ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ତେବେ ନିକଟରେ ଯେଉଁ ପରିମାଣରେ ଏହି ଧଳା ଜହର ଜବତ ହେଲା, ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ହୋସ୍ ଉଡ଼ାଇଦେଇଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଯେଉଁ ଅଭିନବ ଉପାୟରେ କାରବାର ଚାଲିଛି ତାହା ତାଜୁବ କଲା ଭଳି । ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଚାଲାଣ ଘଟଣାରେ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମାଛ ବ୍ୟବସାୟରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ମାଛ ପେଟରେ ଧଳାଜହର ଚାଲାଣ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଅଭିନବ କୌଶଳର ରହସ୍ୟ ଧୀରେ ଧୀରେ ଫିଟୁଛି।

ବାଲେଶ୍ବର ଉପକୂଳରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଜେଟିରୁ ମାଛ ମାରିବା ପାଇଁ ଶହ ଶହ ବୋଟ୍  ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କ ସହ ବାଂଲାଦେଶ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ କୌଣସି ଉପାୟରେ ସଂପର୍କ ରଖୁଛନ୍ତି । ଏପରି ସମୟରେ  ଧଳାଜହରର ନେଣଦେଣ ସମୁଦ୍ରରେ ହିଁ ହେଉଛି। ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଲା ଭଳି କଥା ହେଲା, ସଂପୃକ୍ତ ବୋଟ୍ ରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ଏମିତି କିଛି ଲୋକ ମଧ୍ୟ ରହୁଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛନ୍ତି। ବୋଟ୍  କୂଳକୁ ଆସିବା ଆଗରୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ମାଛ ପେଟରେ ସିଲ୍ ହୋଇଯାଉଛି। ପରେ ଏହା ବ୍ୟବସାୟୀ ମାଧ୍ୟମରେ ବଜାରରେ ପହଂଚୁଛି। ଉପକୂଳ ସୁରକ୍ଷାରେ ଢିଲା ଓ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନାର ନିଷ୍କ୍ରିୟତା ଏଭଳି ବେଆଇନ କାମକୁ ସୁହାଉଛି ।

   Related Posts