Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଏ ବର୍ଷ ପୁଣି ଚୀନ୍‌ରୁ ଆସିବ ନୂଆ ଭାଇରସ୍, ବିଶ୍ବକୁ ରକ୍ଷା କରିବ ଟିକା : ବ୍ରିଟିଶ୍ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ

9/01/2021 at 12:49 PM

ଲଣ୍ଡନ ୯।୧: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ୨୦୨୦ ବର୍ଷ ପୁରା ବରବାଦ ହୋଇଯାଇଛି । ୧୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଆସିଥିବା ସ୍ପେନିଶ୍ ଫ୍ଲୁ ପରେ ଏହା ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଭୟଙ୍କର ମହାମାରୀ  ଥିଲା । ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଛି । ଏବେ ବି ବିଶ୍ବରେ ଏହି ମହାମାରୀ ସଙ୍କଟ ଟଳିନାହିଁ । ବ୍ରିଟେନ୍ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଏହି ଭାଇରସ୍ ର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଏବେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ବ୍ରିଟେନ୍ ର ଜଣାଶୁଣା ଜ୍ୟୋତିଷ ହେମିଲଟନ୍ ପାର୍କର କରୋନାକୁ ନେଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରି ନୂଆ ବିପଦକୁ ନେଇ ଚେତାବାନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Express.co.in ଅନୁସାରେ ହେମିଲଟନ୍ ପାର୍କର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୨୧ରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଆସିବ । ବହୁଳ ଟିକାକରଣ ଯୋଗୁଁ ପୁଣି ଥରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ ହେବାକୁ ଲାଗିବ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ସରିବା ପରେ ମହାମାରୀର ସମାଧାନ ବାହାର କରିଦିଆଯିବ । ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସତ୍ତ୍ବେ ୟୁନାଇଟେଡ୍ କିଙ୍ଗଡମ୍ ଭାଇରସ୍ କବଳରେ ରହିବ । ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପରେ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେବ । ଟିକା ନେବା ପରେ ଲୋକମାନେ ପୁଣି ଥରେ ସ୍ବାଭାବିକ ଜୀବନଶୈଳୀରେ ବଞ୍ଚିବେ । ଟିକା ଯୋଗୁଁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଯିବ । ଏଥିରେ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ ଟିକାର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ରହିବ । କମ୍ ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ସହଜରେ ସଂରକ୍ଷିତ ହେବା କାରଣରୁ ଏହି ଟିକା ବଜାରରେ ଅଧିକ ଭରସା ଜିତିବ ।

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଶେଷ ହେବନାହିଁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ । ଟିକାକରଣ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାପ୍ତ କରିପାରିବନାହିଁ । ଭାଇରସ୍ ଏକ ଏଭଳି ରୂପରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ହୋଇଯିବ ଯାହାପରେ ଟିକାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିବନାହିଁ । କରୋନା ଭାଇରସର ଆତଙ୍କ ଥମିବା ପରେ ଚୀନରୁ ଏକ ନୂଆ ଭାଇରସ୍ ଆସିବ । ଏହା SARS-CoV-2  ଫ୍ୟାମିଲିରୁ ଆସିବନି । ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଦିଆଯିବ । ଏହି ଭାଇରସ୍ ଶୀଘ୍ର ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଆସିଯିବ । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋଭିଡ୍ ୧୯ର ବିପଦ ଟଳିବା ପରେ ବିଶ୍ବ ଉନ୍ନତ ହୋଇଯିବ ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ନାସ୍ତ୍ରେଦମସ ଏବଂ ବାବା ବେଗାଙ୍କ ଭଳି ବଡ ଭବିଷ୍ୟବକ୍ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀରେ ଏମିତି କିଛି  କୁହାଯାଇଥିଲା । ଏମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀରେ ୨୦୨୦ରେ ମହାମାରୀ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ନେଇ କୁହାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts