Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ବ୍ରେଗଜିଟ୍ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ବଦଳିବ ବ୍ରିଟେନର ରାଜନୈତିକ ଚିତ୍ର, PM ବୋରିଶ ଜନସନ୍ କହିଲେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଲାଗି କୋହଳ ହେବ ଭିସା ନୀତି

8/12/2019 at 4:45 PM

ଲଣ୍ଡନ:  ବ୍ରିଟେନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିଶ ଜନସନ୍ ଭାରତ ସହ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅଧିକ ମଜଭୁତ କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି। ବ୍ରିଟେନ ଜିଡିପିରେ ଭାରତୀୟ ଓ ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ୨ ପ୍ରତିଶତ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ଅଧିକ ମଜଭୁତ କରିବା ଲାଗି ଭାରତୀୟଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ସରକାର ଭିସା ନିୟମରେ ସଂଶୋଧନ କରିବେ।

ତେବେ ବ୍ରେଗଜିଟ୍ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଏ ଦିଗରେ ତାଙ୍କ ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ବୋଲି ଜନସନ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଭାରତୀୟ ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ ଓ ଅନ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭିସା ନିୟମ କୋହଳ  କରାଯିବ। ସ୍ୱାମୀନାରାୟଣ ସମ୍ପ୍ରଦାୟଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମହାରାଜଙ୍କ ୯୮ତମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇ ଜନସନ୍ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଜନସନ ଦେଶରେ ସମାନ ଇମ୍ମିଗ୍ରେସନ ନିୟମ ଲାଗୁ ନିମନ୍ତେ ବିଚାର କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଏହା ଇୟୁରୋପିୟନ ୟୁନିୟନ ହେଉ କି ବିଶ୍ୱର ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ବ୍ରିଟେନରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ଗୋଟିଏ ନିୟମ ଲାଗୁ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସ୍ପେଶାଲ ଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରାକ୍ ଭିସା ଜାରି ନେଇ ଜନସନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ ତାରିଖରେ ବ୍ରିଟେନରେ ବ୍ରଗଜିଟ୍ ଇସ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାର ଫଳାଫଳ ଉପରେ ଯଦି ଏଥିରେ ଜନସନ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ବ୍ରିଟେନ ସବୁଦିନ ଲାଗି ସମସ୍ୟା ମୁକ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଜନସନ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts