Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ବ୍ରିଟିଶ ହାଇକୋର୍ଟ ବି ମାନିଲେ ପୂର୍ବପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଧମକାଉଛନ୍ତି ଦୁବାଇ ଶାସକ, କରିଛନ୍ତି ନିଜ ଝିଅଙ୍କ ଅପହରଣ

6/03/2020 at 12:14 PM

ଲଣ୍ଡନ: ଦୁବାଇ ଶାସକ ଶେଖ ମୁହମ୍ମଦ ବିନ ରଶିଦ ଅଲ-ମକତୁମ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ପତ୍ନୀ ପ୍ରିନସେସ୍ ହୟା ବିନ୍ତ ଅଲ-ହୁସେନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଧମକ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ସେ କେତେ ଭୟଙ୍କର ତାହା ନିଜ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ପୂର୍ବରୁ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିସାରିଛନ୍ତି। ପ୍ରିନସେସ୍ ହୟାଙ୍କ ପିଟିସନର ଶୁଣାଣି କରି ଜଜ୍ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଆଣ୍ଡ୍ର୍ୟୁ ମେକ୍‌ ଫାରଲେନ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଦୁବାଇ ଶାସକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରିନସେସ୍ ଆଣିଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ କୋର୍ଟ ବାସ୍ତବ ବୋଲି ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାର କଡା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରିନସେସ୍ ହୟା ଜୋର୍ଡାନ କିଙ୍ଗଙ୍କର ସାବତ ଭଉଣୀ। ୨୦୧୯ରେ ସେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଦୁବାଇରୁ ଲୁଚି ଲଣ୍ଡନ ଚାଲିଆସିଥିଲେ। ନିଜ ଝିଅମାନଙ୍କର ସଂରକ୍ଷଣ ଲାଗି ସେ ଦୁବାଇ ରାଜାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଶରଣାପନ୍ନ ହୋଇଛନ୍ତି।

କୋର୍ଟରେ ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଅପହରଣ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି, ଏଥିରେ ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ପ୍ରିନସେସ୍‌ଙ୍କ ଝିଅ ସମସାଙ୍କୁ କେମ୍ବ୍ରିଜ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଅପହରଣ କରିନିଆଯାଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ ସମସାଙ୍କ ବୟସ ୧୮ ବର୍ଷ ଥିଲା। ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ସମସାଙ୍କ ସାନ ଭଉଣୀ ଲତିଫା ଦୁବାଇରୁ ଖସି ପଳାଇଆସୁଥିବା ବେଳେ ଭାରତ ଉପକୂଳରେ ଦୁବାଇ ନୌସେନା ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ। ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଦୁବାଇ ଶାସକ କେଉଁଠାରେ ରଖିଛନ୍ତି ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିନାହିଁ।

   Related Posts