Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁ ଚୀନକୁ ବନ୍ଦ ହେଲା British Airwaysର ବିମାନ ଉଡାଣ

29/01/2020 at 8:17 PM

ଲଣ୍ଡନ ୨୯।୧: ଚୀନରେ ନୂଆ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ବ୍ରିଟିଶ ଏୟାର ୱେଜର ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି।  ଫଳରେ ବ୍ରିଟେନର କୌଣସି ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ଏବେ ଚୀନର ବେଜିଂ ଓ ସାଂଘାଇକୁ ଆଉ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବନି। ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି କଟକଣା ଲାଗୁ କରିଥିବା ଏକ ବୟାନରେ କହିଛନ୍ତି।

ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାନୁସାରେ ଏହି ମାର୍ଗରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ଏୟାରୱେଜ୍ କହିଛି। ତେବେ ଏଥିଯୋଗୁ ଉପୁଜିବାକୁ ଥିବା ସମସ୍ୟା ଲାଗି ଏୟାରୱେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ଷମାଯାଚନା କରିଛନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷାଗତ କାରଣରୁ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିବା ଓ ଯାତ୍ରୀ ତଥା ଚାଳକଦଳ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଲାଗି କମ୍ପାନୀ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା କହିଛି।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟଯେ ଚୀନରେ କରୋନା ଭାଇରସର ପ୍ରକୋପ ଯୋଗୁ ବ୍ରିଟେନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଚୀନ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଭିସା ଦେବା ଏବେ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଏହି କଟକଣା ଜାରି ହୋଇଛି। ଏଥି ସହ ବୈଦେଶିକମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଚୀନ ସହ ପରିବହନ ସମ୍ପର୍କ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ରିଟିଶ ଏୟାରୱେଜ୍ ପ୍ରଥମ କରି କଟକଣା ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରତିଦିନ ଚୀନର ବେଜିଂ ଓ ସାଂଘାଇ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରୁ ହେଥ୍ରୋରୁ ଶହଶହ ବିମାନ ଉଡାଣ କରୁଥିଲା। ତେବେ ଚୀନରେ କରୋନା ଭାଇରସ ବେଳକୁ ବେଳ ଉଗ୍ର ହେଉଥିବାରୁ ଏବେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଏଭଳି କଟକଣା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। 

   Related Posts