Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ଶୁଖିଲା ପଡିଛି ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ, ଷ୍ଟୋର ବି ଖାଲି: ଗାଡି ଚଲାଉଛନ୍ତି ଆର୍ମି ଡ୍ରାଇଭର

2/10/2021 at 8:37 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୧୦: ଆପଣ କେବେ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି ଏକ ବିକଶିତ ଦେଶରେ ଡ୍ରାଇଭରମାନଙ୍କର ଏତେ ଅଭାବ ଅଛି ଯେ ସେଠାରେ ଇନ୍ଧନ ଯୋଗାଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ? ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପଗୁଡିକର ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ତୃତୀୟାଂଶ ଶୁଖିଲା ପଡିଛି କି ? ଏହା ଶୁଣିବା ଅଜବ ଲାଗୁଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ହଁ, ଏହା ସତ ଅଟେ । ବ୍ରିଟେନରେ ଦେଖାଦେଇଛି ଏପରି ଅବସ୍ଥା ।

ବ୍ରିଟେନରେ ଭାରୀ ଯାନ ଚାଳକଙ୍କ ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି । ଏମିତିକି ଟ୍ରକ୍ ପରି ଗାଡିର ଡ୍ରାଇଭର ନାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ, ସମଗ୍ର ଯୋଗାଣ କ୍ଷୁଦ୍ର ଯୋଗାଣ ଯାନ ଉପରେ ପଡିଛି ପ୍ରଭାବ । ବ୍ରିଟେନରେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ତୃତୀୟାଂଶ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଇନ୍ଧନ ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯାନବାହାନରେ ଇନ୍ଧନ ଭରିବା ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଲାଗୁଛି ଲମ୍ୱା ଲାଇନ । ସେହିଭଳି ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଦୋକାନ ଅଛି ।

ଯେଉଁଠାରେ ଯୋଗାଣ ଅଭାବରୁ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ଅଭାବ ରହିଛି । ପରିସ୍ଥିତି ଏତେ ଖରାପ ହୋଇଛି ଯେ ପେଟ୍ରୋଲ ସଙ୍କଟର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବ୍ରିଟେନ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ସେନାର ସହାୟତା ନେଉଛନ୍ତି । ବୁଝିବାକୁ ହେବ ଯେ ବ୍ରିଟେନ ପରି ଏକ ବିକଶିତ ତଥା ସମ୍ବଳ ସମୃଦ୍ଧ ଦେଶରେ କାହିଁକି ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ଆସିଛି ? ଜାତୀୟ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ପାଇଁ ବ୍ରିଟେନର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ଭାରୀ ଯାନ ଚାଳକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୦,୦୦୦ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

ଡ୍ରାଇଭରମାନଙ୍କର ଏହି ଅଭାବ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଚାହିଦା ଏବଂ ଯୋଗାଣର ଚକ୍ରକୁ ସନ୍ତୁଳିତ କରିବା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଲକ୍ଷ ଅତିରିକ୍ତ ଡ୍ରାଇଭରର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି । ଦୀର୍ଘ ଲକଡାଉନ୍ ଏବଂ ଯାତ୍ରା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ବିଦେଶୀ ଡ୍ରାଇଭର ବ୍ରିଟେନ ଛାଡିଛନ୍ତି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ଡ୍ରାଇଭିଂ ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କମ୍ ହୋଇଥିଲା । ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ବ୍ରିଟେନ ସରକାର ୫୦୦୦ ବିଦେଶୀ ଡ୍ରାଇଭର ଭାରୀ ଯାନ ଚଳାଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts