Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ-ଚୀନ୍ ସୀମାନ୍ତ ଏଲଏସି ନିକଟରେ ଭାଙ୍ଗିପଡିଲା ବ୍ରିଜ୍, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

24/06/2020 at 12:28 PM

ପିଥୋରାଗଡ ୨୪।୬: ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପିଥୋରାଗଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ସୋମବାର ମୁନସ୍ୟାରି-ମିଲମ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ବ୍ରିଜ୍ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି । ଭାରତ-ଚୀନ୍ ସୀମାରେ ଥିବା ଲାଇନ୍ ଅଫ୍ ଆକ୍ଟୁଆଲ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଠାରୁ ୬୫ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଏହି ସେତୁ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି । ପୋକଲାଣ୍ଡ ମେସିନ୍ ନେଇ ଏକ ଟ୍ରକ୍ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏହି ବ୍ରିଜ୍ ଭାଙ୍ଗିବା ଦ୍ବାରା ସୀମାନ୍ତରେ ସେନା ସହ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଗାଁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବ ସହିତ ସଡକ ସଂଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି ।

ସୋମବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୯ ଟା ସମୟରେ ମୁନସ୍ୟାରି -ମିଲାମ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଏକ ଟ୍ରାଲା ୟୁକେ-୦୪ / ସିବି-୫୧୩୮ ପୋକଲାଣ୍ଡ ମେସିନ୍ ନେଇ ଯାଉଥିଲା । ସେନରଗାଡ ନଦୀ ଉପରେ ଥିବା ଭ୍ୟାଲି ବ୍ରିଜ୍ ଏହି ଟ୍ରାଲା ଏବଂ ପୋକଲାଣ୍ଡର ଓଜନ ସହି ପାରିଲା ନାହିଁ । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଟ୍ରାଲା ଡ୍ରାଇଭର ଆଲମୋରା ନିବାସୀ ଗୋଡ୍ରା ସିଂ ଏବଂ ପୋକଲାଣ୍ଡ ଅପରେଟର ପଞ୍ଜାବ ବାସିନ୍ଦା ଲକ୍ଷ୍ମୀନ୍ଦର ସିଂ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଉଭୟ ମେଡିକାଲରେର ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ।

୨୦୦୯ ରେ ଉଚ୍ଚ ହିମାଳୟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ସଡକ ସହିତ ସଂଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ସେନାରଗଡରେ ଏହି ବ୍ରିଜ୍ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା ​​। ଏହି ବ୍ରିଜ୍ ଭାଙ୍ଗିବା କାରଣରୁ, ଉଚ୍ଚ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ଅବସ୍ଥିତ ଡାପା, ଲିଲାମ, ସାଇ ପୋଲୋ, ବୁଇ, ପାଟୋ, ଜିମିଘାଟ, କୁରି ଜିମିୟା, ମିଲାମ, ପାଚୁ, ଗୁଙ୍ଗର, ଲାସପା, ଲୱା, ବୁର୍ଫୁ, ବିଲଜୁ, ରେଲକୋଟ୍ ସମେତ ୧୫ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁକୁ ସଡ଼କ ସଂଯୋଗ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts