Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ରାସ୍ତାରେ ପିଇବାକୁ ପାଣି ମାଗିଲା କନ୍ୟା: ଆଉ ତାପରେ ଅଳଙ୍କାର, ଟଙ୍କା ନେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଲା

14/09/2021 at 11:39 AM

ମେନପୁରୀ ୧୪/୦୯ : କନ୍ୟା ଲୁଟୁଥିବା ଘଟଣା ଅନେକ ବାର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛ । ବରମାନେ ଅନେକ ସମୟରେ ଶୋଷଣ ଶିକାର ହୋଇଥିବା ବି ନଜିର ରହିଛ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମେନପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ ନଜର ଆସିଛି ଜବରଦସ୍ତ ମାମଲା । ଏଠାରେ ଜଣେ କନ୍ୟା ବରକୁ ଠକି ତାର ସବୁକିଛି ଲୁଟିନେଇ ସେଠାରୁ ଚମ୍ପଟ ମାରିଛି । ସୂଚନା ଥାଉ କି, ବିବାହ ସରିଲା ବିଦାୟୀ ବି ସରିଥିଲା ।

ଗାଡିରେ ବସି ବର କନ୍ୟା ଫେରୁଥିଲେ ଘରକୁ । ହେଲେ ବାଟରେ ପିଇବାକୁ ପାଣି ମାଗିଥିଲା କନ୍ୟା । ନିଜର ନବବିବାହିତା ସ୍ତ୍ରୀର ଇଚ୍ଛା ପୂର୍ଣ କରିବାକୁ ଗାଡିରୁ ଓହ୍ୱାଇ ପାଣି ଆଣିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ବର । ହେଲେ ଏହି ସମୟରେ ନିଜ ବରକୁ ବୋକା ବନାଇ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ସହିତ ନଗଦ ଟଙ୍କା ନେଇ ଫେରାର୍ ହୋଇଯାଇଛି । ପରେ ବର ତାଙ୍କୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ନୟାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଏହି ଘଟଣା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେନପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଛି । ଏଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ ବେୱାର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ପାରଳାଖେଳା ଗ୍ରାମରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବାସ୍ତବରେ ବରର ନାମ ହେଉଛି ରାଜୁ । ଏହି ଯୁବକଙ୍କର ବିବାହ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି ବିବାହ ପାଇଁ ସେ ରାଜୁଙ୍କ ଠାରୁ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଯିବେ ।

ରାଜୁଙ୍କ ପିତା ମଧ୍ୟ ଏହି ସର୍ତ୍ତରେ ବିବାହରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବିବାହ ତାରିଖ ରଖାଗଲା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜୁଙ୍କ ବିବାହ ରୀତିନୀତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଅଗଷ୍ଟ ୧୭ ରେ ରାଜୁଙ୍କ ବିବାହ ଏକ ମନ୍ଦିରରେ ହୋଇଥିଲା । ବିବାହ ସମୟରେ ରାଜୁଙ୍କ ପିତା ଏବଂ ପରିବାର ସମସ୍ତ ରୀତିନୀତି ପାଳନ କରିଥିଲେ । ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ନୂତନ ଅଳଙ୍କାରକୁ ରାଜୁଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ।

ବିବାହ ସରିବା ପରେ ବର ସେହି ମନ୍ଦିରରୁ ଚାଲିଗଲେ । କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ କୌଣସି କାରଣରୁ କେବଳ ଜଣେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଜଣ ବରଙ୍କ ତରଫରୁ ବିବାହରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ବିଦାୟ ପରେ କନ୍ୟା ରାସ୍ତାରେ ରାଜୁଙ୍କୁ ଏକ ବୋତଲ ଆଣିବାକୁ କହିଥିଲେ । ରାଜୁ ପାଣି ନେଇ ଫେରି ଆସିବା ପରେ ବର ସବୁକିଛି ଶେଷ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ବରର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଲୁଟିନେଇଥିବା କନ୍ୟା ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts