Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||
  • ସୋର : ଓଭରଲୋଡିଂ ପାଇଁ ଗଣିଲେ ତଣ୍ଡ, ୩ଲକ୍ଷ ଜରିମନା ଦେଲେ ୬ ଡମ୍ଫର
  • ||

Breaking News : News7 (21.08.2018)

21/08/2018 at 4:47 PM

1. ୭ଟି ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ନୂଆ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ୭ଟି ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ନୂଆ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଶ୍ରୀ ଲାଲ୍ ଜୀ ଟଣ୍ଡନଙ୍କୁ ବିହାର ରାଜ୍ୟପାଳ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି । ସତ୍ୟଦେବ ନାରାୟଣ ହେଲେ ହରିଆଣା ରାଜ୍ୟପାଳ, ସେହପରି ବେବି ରାଣୀ ମୌର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟପାଳ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି । ପୂର୍ବରୁ ବିହାର ରାଜ୍ୟପାଳ ଥିବା ସତ୍ୟପାଲ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ରାଜ୍ୟପାଳ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ମେଘାଳୟ ରାଜ୍ୟପାଳ ଥିବା ଗଙ୍ଗା ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ସିକିମ୍ ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି । ସେପଟେ ମେଘାଳୟ ଦାୟିତ୍ବରେ ତ୍ରିପୁରା ରାଜ୍ୟପାଳ ତଥାଗତ ରୟଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ହରିଆଣା ରାଜ୍ୟପାଳ କ୍ୟାପଟେନ୍ ସିଂ ସୋଲାଙ୍କିଙ୍କୁ ହରିଆଣା ଦାୟିତ୍ବରୁ ଅପସାରଣ କରି , ତ୍ରିପୁରା ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି ।

2. ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଥିବା ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢ଼ାଉ । କବିସୂର୍ଯ୍ୟ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୧୦ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ କବିସୂର୍ଯ୍ୟ ନଗର ପୋଲିସ୍ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ , ୮ଟି ବାଇକ୍, ୨୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି । ସେହିପରି ଚମାଖଣ୍ଡିରୁ ୭ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ , ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୨୩ ହଜାର ୨୭୦ ଟଙ୍କା ଓ ୫ଟି ବାଇକ୍ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ସମଗ୍ର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଜୁଆ ଖେଳ । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜୁଆ ଖେଳକୁ ନେଇ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଘଟିଛି । ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଚାଲିଥିବା ନେଇ ବାରମ୍ବାର ପୋଲିସ୍ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲା । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି ପୋଲିସ ଆଜି ରେଡ଼ କରିଥିଲା ।

3. ଢ଼େଙ୍କାନାଳରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଚାଲାଣ ବେଳେ ୨ ନାବାଳିକାଙ୍କ ସମେତ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର । ସମ୍ବଲପୁର କ୍ଷେତ୍ରରାଜପୁର ଷ୍ଟେସନରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ଜିଆରପି ପୋଲିସ । ଏହା ସହିତ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଦଲାଲ ଢ଼େଙ୍କାନାଳ କାମାକ୍ଷା ନଗରର ହାଡ଼ିଆ ସାହୁ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରା ଉଚରା କରୁଛି । ମୁମ୍ବାଇରେ କାମ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଏହି ଯୁବତୀ ମାନଙ୍କୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିଲା । ଖବର ପାଇଁ ଲୋକମାନ୍ୟ ତିଲକ ଏକ୍ସପ୍ରେସରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଉଭୟ ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ଅନେକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଚାଲାଣ କରୁଥିବାର ସୂଚନା ପାଇଛି ପୋଲିସ । ତେବେ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ନୁହେଁ ବଂର କାମ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ନେଉଥିବା କହିଛି ଅଭିଯୁକ୍ତ ହାଡ଼ିଆ ସାହୁ ।

   Related Posts