Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଜିବ ଓ ରଶିଦଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡକୁ ୧୩୦ ରନରେ ହରାଇଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ତାଜମହଲ ସୁରକ୍ଷା ନିୟମର ଉଲ୍ଲଂଘନ, ଭ୍ୟୁ ପଏଣ୍ଟରୁ ଉଡିଲା ଡ୍ରୋନ୍ : ଭାଇରାଲ୍ ପରେ ପୋଲିସ୍‌ର ଆକ୍ସନ୍

30/09/2021 at 10:27 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୦୯ :  ପୁଣି ଥରେ ତାଜମହଲର ସୁରକ୍ଷା ନିୟମକୁ ଭଙ୍ଗ କରାଯାଇଛି। ମେହେଟାବ ବାଗ ନିକଟ ADAର ତାଜ ଭ୍ୟୁ ପଏଣ୍ଟରୁ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସ୍ଥାନରେ ତାଜମହଲର ୫୦୦ ମିଟର ବ୍ୟାସାର୍ଦ୍ଧରେ ଆସିଥାଏ । ଯାହାକି ଏଠାରେ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡାଇବା ନିଷେଧ ଅଟେ । ଏବେ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡ଼ିବାର ଖବର ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ତେବେ ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ତାଜ୍ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ରୀନା ଚୌଧୁରୀ ଫୋର୍ସ ସହିତ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ତାଜ ଭ୍ୟୁ ପଏଣ୍ଟରୁ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡାଉଥିବା ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା। ରାତି ପ୍ରାୟ ୯.୩୦ଟା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ପରେ ଏହି ଡ୍ରୋନକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ମହମ୍ମଦ ଶାମସୁଦ୍ଦିନ, ଶିବ ଏବଂ ଭୀମ ବୋଲି କହିଥିଲେ କି ସେମାନେ ଜାଣି ନଥିଲେ ଯେ ଏଠାରେ ଡ୍ରୋନ୍ ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି। ଯାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଖବର ପ୍ରଥମେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା, ଯେ ତାଜମହଲ ପଛରେ ଏକ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡାଯାଇଥିଲା। ଏନେଇ ତାଜ୍ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ସେଠାରେ ତିନିଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଦୁଇଟି ଟିକେଟ୍ ମିଳିଥିଲା ​​। ଏହା ଦେଖି ତାଜ ଭ୍ୟୁ ପଏଣ୍ଟରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ADA କର୍ମଚାରୀ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପାଇ ନଥିଲା। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ଆଗ୍ରାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ସିଧା ତାଜ୍ ଭ୍ୟୁ ପଏଣ୍ଟକୁ ଆସିଥିଲେ।  ଏବଂ ଡ୍ରୋନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲେ ।

ଯାହା ଫଳରେ ତାଜମହଲ ଭ୍ୟୁ ପଏଣ୍ଟରୁ ତାଜମହଲର ସୁରକ୍ଷାକୁ ଭଙ୍ଗ କରାଯାଇଛି। ଏଠାରେ କୌଣସି ଉପଯୁକ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ । ଯଦି ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥାନ୍ତା, ତାହାଲେ ଡ୍ରୋନ୍ ଭିତରକୁ ଯାଇପାରିନଥାନ୍ତା। କର୍ମଚାରୀମାନେ ସତର୍କ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡ଼ାଣ ଭରିବା ମାତ୍ରେ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦିଆଯାଇଥାନ୍ତା। କିନ୍ତୁ ଡ୍ରୋନ୍ ଏକ ଉଚ୍ଚ ଉଚ୍ଚତାରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଡ୍ରୋନ୍ ତାଜମହଲକୁ ଧମକ ଦେଇଥାଏ। ବହୁ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସିମାନେ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଥିଲେ। ଡ୍ରୋନ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବୋର୍ଡ ଲଗାଯିବ |

   Related Posts