Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୫୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବୀନ @ ୭୬, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ
  • ||
  • ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ନବୀନ, କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ
  • ||
  • ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଶେଷ, ଶନିବାର ଧରାପୃଷ୍ଠରୁ ବିଦାୟ ନେବେ ମା
  • ||
  • ହାଟରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଘରେ ଛାଡିଦେବେ କହି ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ ୮ ସଇତାନ
  • ||
  • କଟକ : କଟକରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ରାକେଶ ଆହତ
  • ||

ବ୍ରାଜିଲ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିବେଦନ: କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଶେଷ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବେ ନାହିଁ ଗର୍ଭବତୀ

24/04/2021 at 8:11 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୦୪: ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । କୋଭିଡ -୧୯ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆମେରିକା ପରେ ବ୍ରାଜିଲ ବିଶ୍ୱର ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ଦେଶ । ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବ୍ରାଜିଲରେ ୩,୨୫୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଜନ୍ସ ହପକିନ୍ସ ୟୁନିଭରସିଟି ସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ରାଜିଲରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୩.୮ ନିୟୁତ ଏବଂ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୬୮,୭୪୯ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଟୀକାକରଣ ପରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ରାଜିଲରେ ସଂକ୍ରମଣର ଗତି ଚିନ୍ତା ବଢାଇ ଦେଇଛି ।

Useful Pregnancy Care Tips and Precautions for Monsoon

ବ୍ରାଜିଲର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରାଫେଲ କାମରା କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହାରକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କୋଭିଡ ଶେଷ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ ନହେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ କୋଭିଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଝଡ ଭଳି ଫେରି ଆସିଛି । ତେଣୁ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଶେଷ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ ନହେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ରାଫେଲ କାମରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର କୋଭିଡର ନୂତନ ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ । ଏହା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି । ତେଣୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହିଳାମାନେ ଏହି ସମୟରେ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ଯେତେବେଳେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ଠିକ୍ ହୋଇଯିବ, ସେତେବେଳେ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ସୁରକ୍ଷିତ ହେବ ।

ଏଥି ସହିତ ବ୍ରାଜିଲର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ବୟାନକୁ ଡାକ୍ତରୀ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରୀ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ଭାଇରସ୍ ଅତି ସହଜରେ କବଳିତ କରୁଛି । ତେଣୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଗର୍ଭଧାରଣରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ ।

Brazil warns women to delay pregnancy amid Covid-19 surge | Coronavirus |  The Guardian

ଏହି ସମୟରେ, ବ୍ରିଟେନ ସରକାର ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଫିଜର-ବାୟୋଟେକ୍ ଏବଂ ମଡର୍ନାର କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ଲଗାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଟିକା ପରୀକ୍ଷା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇନାହିଁ । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବ୍ରିଟେନର ଜଏଣ୍ଟ କମିଟି ଏବଂ ଭ୍ୟାକ୍ସିନେସନ୍ ଏଣ୍ଡ ଇମ୍ୟୁନାଇଜେସନ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଏକା ସମୟରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇନଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ସେମାନଙ୍କର କ୍ଲିନିକାଲ୍ ରିସ୍କ ଗ୍ରୁପ୍ ଏବଂ ବୟସକୁ ଦେଖି ଟୀକାକରଣ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts