Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନହେବାରୁ ସ୍ବାସ୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କଲେ ବ୍ରାଜିଲର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

17/04/2020 at 6:17 PM

ବ୍ରାଜିଲର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେର ବୋଲସୋନାରୋ ବ୍ରାଜିଲର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୁଇସ୍ ହେନରିକ୍ ମନଦେତ୍ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ମନଦେତ୍ତା ଟ୍ବିଟର ଜରିଆରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ଯେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବୋଲସୋନାରୋ ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ବ୍ରାଜିଲର ଲୋକଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ଏକ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଏବଂ କରୋନାରୁ କିପରି ବର୍ତ୍ତିହେବ ଏହାର ଯୋଜନା କରିବାର ଅବସର ଦେବା ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ କରୁଛନ୍ତି। ଏବେ ଆମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରଣାଳୀ କରୋନା ସହ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ କରୁଛି।

ବ୍ରାଜିଲିଆ ସ୍ଥିତ ପ୍ଲାନାଲ୍ଟୋ ପ୍ରେସିଡେନସିଆଲ ପ୍ୟାଲେସରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ବୋଲସୋନାରୋ କହିଥିଲେ,‘ ସେ ମନଦେତ୍ତାଙ୍କ ନିନ୍ଦା ଏବଂ ଆଲୋଚନା କରୁ ନାହାନ୍ତି। ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ତରଫରୁ ତାହା କରିଥିଲେ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଠିକ୍ ଲାଗିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରିବୁ ନାହିଁ ଯାହା ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିବା କାମକୁ ଖରାପ କରି ଦେବ।’

ମନଦେତ୍ତାଙ୍କୁ ୨୦୧୯ମସିହା ଆରମ୍ଭରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଏବେ ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ଡିସଟାନସିଂର ନିୟମ ପାଳନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ବ୍ରାଜିଲରେ କରୋନାରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୨୯୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ଆସିଥିବାବେଳେ ୧୭୫୦ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି।

   Related Posts