Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ବ୍ରାଜିଲ୍‌ରେ ସପ୍ତାହେ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଦୈନିକ ମୃତ୍ୟୁହାର ହଜାରେ ଟପିଲା : ତଥାପି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବିନ୍ଦାସ

27/05/2020 at 2:39 PM

ବ୍ରାଜିଲିଆ ୨୭/୦୫ : ବ୍ରାଜିଲରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ୧ ହଜାର ୩୯ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି | ସପ୍ତାହେ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥଥର ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକୀୟ ଦେଶରେ ଦୈନିକ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ହଜାରେ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ରାଜିଲରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୪ ହାଜର ୫୧୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଏଥିପାଇଁ ବୋଲସନାରୋଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦିଆଯାଇଛି କାରଣ ସେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସକୁ ଏକ ସାମାନ୍ୟ ଫ୍ଲୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ |

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ସଂଖ୍ୟା ସମ୍ଭବତଃ ବହୁତ ଅଧିକ କିନ୍ତୁ ପରୀକ୍ଷଣର ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ମାମଲା ଜଣାପଡ଼ୁନି | ବ୍ରାଜିଲର ଜନସଂଖ୍ୟା ୨୧୦ ମିଲିୟନ | କରୋନାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଛନ୍ତି ୩ ଲକ୍ଷ ୯୧ ହଜାର ୨୨୨ ଜଣ | ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ତାଲିକାରେ ଆମେରିକା ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ବ୍ରାଜିଲ ଦିତ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି |

ତେବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବୋଲସନାରୋ କରୋନାକୁ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ଫ୍ଲୁ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି ଦୃଢ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉ ନାହାନ୍ତି | ସେ ଦେଶରେ ଜିମ୍ ଏବଂ ସୁଇମିଂ ପୁଲ୍ ଖୋଲିବାକୁ ଖୋଲିଛନ୍ତି | ମେ ୨୪ ତାରିଖରେ ସେ ଏକ ଆଣ୍ଟି-ଲକଡାଉନ୍ ରାଲି କରିଥିଲେ ଯାହା ବ୍ରାଜିଲ ସରକାର ନିଜେ ପ୍ରଯୋଜିତ କରିଥିଲେ |

ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ୬୫ ବର୍ଷୀୟ ନେତା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମାବଳୀ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଖାତିର ନ କରି ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ଉପାୟରେ ସେ କେବଳ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଉ ନାହାନ୍ତି ବରଂ ଅଗଣିତ ଜନତାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ମଧ୍ୟ ବିପଦରେ ପକାଉଛନ୍ତି |

   Related Posts