Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ବ୍ରାଜିଲ୍‌ରେ ସପ୍ତାହେ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଦୈନିକ ମୃତ୍ୟୁହାର ହଜାରେ ଟପିଲା : ତଥାପି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବିନ୍ଦାସ

27/05/2020 at 2:39 PM

ବ୍ରାଜିଲିଆ ୨୭/୦୫ : ବ୍ରାଜିଲରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ୧ ହଜାର ୩୯ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି | ସପ୍ତାହେ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥଥର ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକୀୟ ଦେଶରେ ଦୈନିକ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ହଜାରେ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ରାଜିଲରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୪ ହାଜର ୫୧୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଏଥିପାଇଁ ବୋଲସନାରୋଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦିଆଯାଇଛି କାରଣ ସେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସକୁ ଏକ ସାମାନ୍ୟ ଫ୍ଲୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ |

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ସଂଖ୍ୟା ସମ୍ଭବତଃ ବହୁତ ଅଧିକ କିନ୍ତୁ ପରୀକ୍ଷଣର ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ମାମଲା ଜଣାପଡ଼ୁନି | ବ୍ରାଜିଲର ଜନସଂଖ୍ୟା ୨୧୦ ମିଲିୟନ | କରୋନାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଛନ୍ତି ୩ ଲକ୍ଷ ୯୧ ହଜାର ୨୨୨ ଜଣ | ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ତାଲିକାରେ ଆମେରିକା ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ବ୍ରାଜିଲ ଦିତ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି |

ତେବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବୋଲସନାରୋ କରୋନାକୁ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ଫ୍ଲୁ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି ଦୃଢ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉ ନାହାନ୍ତି | ସେ ଦେଶରେ ଜିମ୍ ଏବଂ ସୁଇମିଂ ପୁଲ୍ ଖୋଲିବାକୁ ଖୋଲିଛନ୍ତି | ମେ ୨୪ ତାରିଖରେ ସେ ଏକ ଆଣ୍ଟି-ଲକଡାଉନ୍ ରାଲି କରିଥିଲେ ଯାହା ବ୍ରାଜିଲ ସରକାର ନିଜେ ପ୍ରଯୋଜିତ କରିଥିଲେ |

ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ୬୫ ବର୍ଷୀୟ ନେତା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମାବଳୀ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଖାତିର ନ କରି ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ଉପାୟରେ ସେ କେବଳ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଉ ନାହାନ୍ତି ବରଂ ଅଗଣିତ ଜନତାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ମଧ୍ୟ ବିପଦରେ ପକାଉଛନ୍ତି |

   Related Posts