Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ବ୍ରାଜିଲ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ କରୋନା ! କିନ୍ତୁ ପୁଅ କହିଲେ…

13/03/2020 at 10:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩|୦୩:  ମାରାତ୍ମକ କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ଏବେ ସାରାବିଶ୍ୱରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଚୀନରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଭାଇରସ ଅନ୍ୟ ଦେଶକୁ ବ୍ୟାପିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଆସିଛି । ବ୍ରାଜିଲ୍‌ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି  ଜାୟର ବୋଲସୋନାରୋଙ୍କ ପରୀକ୍ଷଣରେ ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି। ବ୍ରାଜିଲ୍‌ ମିଡିଆ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।  

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେର ବୋଲସୋନାରୋଙ୍କ ପ୍ରେସ୍‌ ସଚିବ ଆମେରିକାକୁ ଏକ ଟ୍ରିପ୍‌ରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ଆଉ ତାଙ୍କ ପରେ ଜେର ବୋଲସୋନୋରୋଙ୍କ ପରୀକ୍ଷଣରେ  ଏହି ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଛି । ତେବେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଇଡୁଆର୍ଡୋ ବୋଲସୋନାରୋ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ସେ  କହିଛନ୍ତି ,ଆମେରିକା ଯାଇଥିବା  ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳଙ୍କ ପାଇଁ  କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ପରୀକ୍ଷଣ ଫଳାଫଳ ଏବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନାହିଁ । ରିଓଡି ଜେନେରୋ ଜଣେ  ସ୍ତମ୍ଭକାରଙ୍କ ପରେ ତାଙ୍କର ଟ୍ୱିଟ୍‌ ଆସିଛି ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପରୀକ୍ଷଣ ପଜିଟିଭ୍‌ ଥିଲା ।

ଆମେରିକାରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ତିନି ଦିନିଆ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ବୋଲସୋନାରୋ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସହ ଫ୍ଲୋରିଲା ମାର୍-ଏ- ଲାଗୋ ରିସର୍ଟରେ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବ୍ରାଜିଲର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ  ଯିଏକି ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମାଇକ୍‌ ପେନ୍ସଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ, ତାଙ୍କର  କରୋନା ଭାଇରସ (କୋଭିଡ-୧୯)ର ପରୀକ୍ଷଣ ପଜିଟିଭି ଥିଲା । ବ୍ରାଜିଲ୍‌ ସରକାର  ଗୁରୁବାର  ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତିକି ଜାୟର ବୋଲସୋନାରୋଙ୍କ ପ୍ରେସ୍‌ ସଚିବ ଫାବିଓ ୱାଜେନଗାର୍ଟନଙ୍କର କରୋନା ଭଇରସର ପରୀକ୍ଷଣର ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ।

ୱାଜେନଗାର୍ଟନ ଆମେରିକା ଗସ୍ତରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବୋଲସୋନାରୋଙ୍କ ସହ ଥିଲେ , ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ମାର-ଏ –ଲାଗୋ ନିବାସରେ ଟ୍ରମ୍ପ , ପେନ୍ସ ଓ ଅନ୍ୟ ହ୍ୱାଇଟ୍‌ ହାଉସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ ।   ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ପେନ୍ସଙ୍କର ପରୀକ୍ଷଣ ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ଲାନ୍‌ ହୋଇନି ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଦିନ ହ୍ୱାଇଟ୍‌ ହାଉସ୍‌ କହିଛି ।

   Related Posts