Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ବ୍ରହ୍ମବିଭ୍ରାଟ : ପ୍ରେମାନନ୍ଦ କହିଲେ ରାଗ ସୁଝାଉଛନ୍ତି

19/11/2018 at 3:35 PM

ବ୍ରହ୍ମବିଭ୍ରାଟର ମୁଖ୍ୟ ଖଳନାୟକ ଦଇତା ନିଯୋଗର ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦାସ ମହାପାତ୍ର ବୋଲି ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହୋଇଛି। ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦାସ ମହାପାତ୍ର ଅନ୍ୟ ୬ଜଣ ଦଇତାଙ୍କୁ ନେଇ ବ୍ରହ୍ମଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିବାରୁ ସମସ୍ତ ବିଭ୍ରାଟ ଘଟିଲାବୋଲି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ର ଲେଖିଥିବା ଏକ ଚିଠିରୁ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଜି ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦାସ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ,ସୁଭଦ୍ରା ଦାରୁ ଠାବ ହେବା ସମ୍ପର୍କରେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ସେତେବେଳେ ଖବର ଦେଇଥିବାରୁ ରାଗ ରଖି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ବ୍ରହ୍ମବିଭ୍ରାଟ ,ଦାରୁ ଚୟନରେ ଫିକ୍ସିଂ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ସପ୍ରମାଣ ତଥ୍ୟ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ଆଗରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ୧୪ତାରିଖ ଦିନ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ର ଦଇତା ନିଯୋଗର ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦାସ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଏହି ମର୍ମରେ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ନିଯୋଗର ସମ୍ପାଦକ ଥିବା ସତ୍ତ୍ବେ ସେ କାହିଁକି ଏଭଳି ବିଶୃଙ୍ଖଳା କଲେ ବୋଲି ପତ୍ରରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଛି। ୧୪ତାରିଖରୁ ୧୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଚିଠିର ଉତ୍ତର ରଖିବାପାଇଁ ପ୍ରେମାନନ୍ଦଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି।

ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଚିଠି ଅନୁସାରେ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦାସ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ବ୍ରହ୍ମଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଅନ୍ୟ ୫ଜଣ ହେଲେ-ବରିଷ୍ଠ ଦଇତାପତି ବିଶ୍ବନାଥ ଦାସ ମହାପାତ୍ର,କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ ମହାପାତ୍ର,ନବକିଶୋର ଦାସ ମହାପାତ୍ର,କାଶୀନାଥ ଦାସ ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଜୟକୃଷ୍ଣ ଦାସ ମହାପାତ୍ର।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,ବ୍ରହ୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏକ ଗୁପ୍ତ ନୀତି। କେବଳ ବାଡ଼ଗ୍ରାହୀମାନେ ବ୍ରହ୍ମପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଅଧୀକୃତ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦାସ ମହାପାତ୍ର ଅନ୍ୟ ୫ଜଣ ଦଇତାପତିଙ୍କୁ ଘଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସ୍ଥଳକୁ ପ୍ରବେଶ ଲାଗି ସହଯୋଗ କରିବା ସହ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ବ୍ରହ୍ମଦର୍ଶନ ଲାଗି ଜିଦ୍ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ବ୍ରହ୍ମପରିବର୍ତ୍ତନରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟିଥିଲା।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଦେଇଥିବା ଚିଠିର ସନ୍ତୋଷଜନକ ଉତ୍ତର ୧୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଦାନ କରାନଗଲେ ମନ୍ଦିର ଆଇନ୍ ଅନୁସାରେ ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଛି।

   Related Posts