Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସାବାସ୍ ଫ୍ରେଙ୍କ୍ : ଜଟିଳ ମେରୁଦଣ୍ଡ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥାଇ ମଧ୍ୟ କରୋନା ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଦେଶକୁ ଦାନ କଲେ ୫୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

22/04/2020 at 5:46 PM

ସ୍ପାଇନା ବାୟଫିଡ଼ା ଆକ୍ରାନ୍ତ ୬ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଫ୍ରେଙ୍କ୍ ମିଲ୍ସ ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ୫୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଫ୍ରେଙ୍କ ବିଶ୍ବ ଯୁଦ୍ଧର ହୀରୋ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଟମ୍ ମୁରେଙ୍କଠୁ ପ୍ରେରିତ ହେବା ପରେ ଏହି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ନିକଟରେ ବ୍ରିଟେନର ୯୯ବର୍ଷର ପୂର୍ବତନ ସୈନିକ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଟମ୍ ପ୍ରତିଦିନ ୧୦୦ପାଦ ଚାଲି ୧୫୩କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

କ୍ୟାପଟେନ୍ ଟମଙ୍କ ବୟସ ୯୯ବର୍ଷ ହୋଇଥିବାରୁ ଫ୍ରେଙ୍କ୍ ନିଜର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଲକ୍ଷ୍ୟ ୯୯ପାଉଣ୍ଡ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ଫ୍ରେଙ୍କ୍ ନିଜ ଘର ସାମନାରେ ହିଁ ଓ୍ବାକର ସାହାଯ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ୧୦ମିଟର ଚାଲୁଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରି ଏହି ଧନରାଶି ଏକାଠି କରିଥିଲେ। ଏହି ଟଙ୍କା ନ୍ୟାସନାଲ୍ ହେଲ୍ଥ ସର୍ଭିସ୍ ଫଣ୍ଡରେ ଜମା ହେବ। ଫ୍ରେଙ୍କଙ୍କ କାହାଣୀ ଫେସବୁକରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଥିଲା। ଫେସବୁକ୍ ୟୁଜର୍ସ ଫ୍ରେଙ୍କଙ୍କ ଫଟୋ ଏବଂ ଅଭିଯାନର ସୂଚନା ନିଜ ପୋଷ୍ଟରେ ସେୟାର କରିବାରୁ ଏହା ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା।

ବ୍ରିଟେନର ଫ୍ରେଙ୍କ୍ ସ୍ପାଇନା ବାୟଫିଡ଼ାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ। ଏହା ଗର୍ଭାବସ୍ଥା ସମୟରେ ଭ୍ରୃଣରେ ହେଉଥିବା ଡିଫେକ୍ଟ। ଗର୍ଭାବସ୍ଥା ସମୟରେ ଫୋଲିକ୍ ଏସିଡ ନ ନେଲେ ଏପରି ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଥାଏ। ଏହାର ଫଳସ୍ବରୂପ ଶିଶୁର ମେରୁଦଣ୍ଡ ହାଡ଼ ପୂରାପୂରି ବିକଶିତ ହୋଇପାରେ ନାହିଁ ।

   Related Posts