Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ବକ୍ସିଂ ଡେ’ ଟେଷ୍ଟ୍ : ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୨୬ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ୍‌, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠୁ ୧୩୧ରନ୍‌ରେ ଆଗୁଆ

28/12/2020 at 7:54 AM

ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ୨୮।୧୨: ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ୨ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ଖେଳାଯାଉଛି । ମୁକାବିଲାରେ ଆଜି ମାନେ ସୋମବାରରେ ତୃତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ତାର ମ୍ୟାଚ୍‌ର ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ୩୨୬ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଛି । ଯାହାକି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍ ଠାରୁ ୧୩୧ରନ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୧୯୫ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଭାରତ ତାର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୨୬ରନ୍‌ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି । ଭାରତକୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଝଟକା ଲାଗିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଅଧିନାୟକ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କ ଲଢୁଆ ଶତକଧାରୀ ଇନିଂସ ଓ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବଦଳରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଉପରେ ୧୩୧ରନ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି ।

ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିନାୟକ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଟ ସର୍ବାଧିକ ୧୧୨ରନ୍‌, ଜାଡେଜା ୫୭ରନ୍‌, ଶୁଭମନ୍‌ ଗିଲ୍‌ ୪୫ରନ୍‌, ପନ୍ଥ ୨୯ରନ୍‌, ବିହାରୀ ୨୧ରନ୍‌, ପୂଜାର ୧୭ରନ୍‌, ଅଶ୍ୱିନୀ ୧୪ ରନ୍‌, ଉମେଶ ଯାଦବ ୯ରନ୍‌ ରହିଛି । ଶେଷ ୩ ରନ୍‌ରେ ୩ ଓ୍ୱିକେଟ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ସେହିପରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ମିଚେଲ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରାକ୍‌ ଓ ନେଥନ ଲାୟନ ସର୍ବାଧିକ ୩ଟି ଓ୍ୱିକେଟ ନେଇଥିବା ବେଳେ  ପାଟ୍‌ କମିନ୍‌ସ ୨ ଟି ଓ ହେଜଲହୁଡ଼ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ୨ୟ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଟିମ୍‌କୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଝଟ୍‌କା ଦେଇଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ବୋଲର । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍‌ ୪ ରନ୍‌ କରି ଗୋଟିଏ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇଛି । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବ୍ୟାଟ୍‌ସମ୍ୟାନ୍‌ ଜୋଏ ବର୍ଣ୍ଣଙ୍କୁ ଉମେଶ ଯାଦବ ଶୀକାର କରିଛନ୍ତି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ୪ଟିକିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତ ୦-୧ରେ ପଛୁଆ ରହିଛି । ଭାରତକୁ ସିରିଜରେ ଖଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ହେଲେ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ରହିଛି । ୨ ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟିମ୍‌ରୁ ବିରାଟ କୋହଲି, କେ ଏଲ୍‌ ରାହୁଲ ଭଳି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଖେଳୁନାହାନ୍ତି ।

   Related Posts