ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୈଳ ଦର ଉପରେ ଉତ୍ପାଦନ ଶୁଳ୍କ କମାଇଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର, ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫ ଓ ଡିଜେଲ୍ ୭ ଟଙ୍କା କମିଲା
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ : ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଏଫଆଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩ : ଅମିୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଶ୍ରାବଣୀ ନନ୍ଦଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ଖସିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୩୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ତାତି ଆହୁରି ବଢିବ, ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ତତଲା କଡେଇରେ ଭାଜିହେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ
  • ||
  • ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ମାଫିଆ
  • ||

ବୌଦ୍ଧରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଦବଙ୍ଗଗିରି ; ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବୀରେ ଥାନା ଘେରାଉ

16/09/2018 at 5:33 PM

ବୌଦ୍ଧ ୧୬/୯ : ବୌଦ୍ଧରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଦବଙ୍ଗଗିରି । ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବରଙ୍କୁ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଦୁର୍ବବ୍ୟହାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଭୋଟ ନାଇଁ ତ ସୁଯୋଗ ନାଇଁ । ବନ୍ଧରେ ଜାଆଁଳା ଛାଡିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ସରପଞ୍ଚ ଗ୍ରାମବାସୀ ମୁହାଁମୁହିଁ । ସେପଟେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବୀରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଏବଂ ଥାନା ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଏକ ଚିତ୍ର ସାମାନା କୁ ଆସିଛି ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ହରଭଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ କୁଟୀଝର ଗ୍ରାମରୁ।
କୁଟୀଝର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବନ୍ଧରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଗ୍ରାମବାସୀ ମାଛ ଛାଷ କରି ଗ୍ରାମର ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନତି ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଗ୍ରାମରେ ବିଭିନ୍ନ ଯାନିଯାତ୍ରା କରିଆସୁଥିଲେ । ହେଲେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଯାଆଁଳା ଛାଡିବା ସମୟରେ ସରପଞ୍ଚ ସୁମନ ଜୀ ଲାଲ ପହଂଚି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଯାଆଁଳା ଛାଡିବା ସମୟରେ ସରପଞ୍ଚ ସୁମନ ଜୀ ଲାଲ ପହଞ୍ଚତ୍ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର ଏନେଇ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଭେଟିବାରୁ ଉତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇପଡିଥିଲେ ସରପଞ୍ଚ । ତମେ ମୋତେ ଭୋଟ ଦେଇନ ଆଉ ଏଣିକି ତମେ ମାଛ ଚାଷ କରିପାରିବ ନାହଁ କହିବା ସହିତ ମହିଳା ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବରଙ୍କୁ ଅତି ଖରାପ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରି ଦୁର୍ବବ୍ୟହାର ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।
ସେପଟେ ଏନେଇ ଗ୍ରାମରେ ଏକ ସଭା ଡକାଯିବା ପରେ ଗ୍ରାମର ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ ଉତ୍ୟକ୍ତ ଗ୍ରାମବାସୀ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିବା ସହିତ ପରେ ହରଭଙ୍ଗା ଥାନାରେ ସଂପୃକ୍ତ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ନାଁରେ ଏତାଲା ଦେବା ସହ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବୀରେ ଥାନା ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts