Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀକୁ ସାରା ଦେଶ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି, କିନ୍ତୁ ଦୋଷୀ ପଓ୍ବନର ୨ମାମୁଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଅନ୍ୟ କିଛି

4/03/2020 at 9:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୩/୪: ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ୪ ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀକୁ ସାରା ଦେଶ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି । କିନ୍ତୁ ଦୋଷୀ ପୱନ ଗୁପ୍ତାର ଦୁଇଜଣ ମାମୁଁ ଜଗୁ ଲାଲ ଏବଂ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ଆଉ କିଛି ଚାହୁଁଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ପୱନ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି। ପୱନଙ୍କ ମାମୁଁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବସ୍ତି ଜିଲ୍ଲାର ଜଗନ୍ନାଥପୁରକୁ ଆସିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ପୱନଙ୍କ ଜନ୍ମ କେବେ ତାଙ୍କୁ ଠିକ ଭାବରେ ଜଣା ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଯାହାମନେ ପଡୁଛି ଏହି ଘଟଣା ସମୟରେ ପଓ୍ବନ ନାବାଳକ ଥିଲା। ଉଭୟ ମାମୁଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରୁହନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୱନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା। ସେ କେବେ ଗାଁକୁ ଯାଉ ନଥିଲା।

ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ପବନ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଗାଁରେ ଲୋକମାନେ କେହି ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କିଛି ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି। ପଓ୍ବନ ଗାଁର ମୁଖିଆ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ଭୟା ଘଟଣା ଗାଁକୁ କଳଙ୍କିତ କରିଛି। ପଓ୍ବନ ଯାହା କରିଛି ସେଥିପାଇଁ ପୂରା ବଦନାମ ହୋଇଛି। ଏହି କଳଙ୍କ କେବେ ଧୋଇ ହେବ ନାହିଁ। ଏଥିସହ ଗାଁର ମୁଖିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୱନ ଯାହା କରିଛି ତାହା ଭୁଲ କିନ୍ତୁ ତାକୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

ସେହିପରି ପଓ୍ବନର ୨ ମାମୁଁ ଜଗୁ ଲାଲ ଏବଂ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି ନିର୍ଭୟା ଘଟଣା ପରେ ପୱନ ନାମ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆସିଛି। ଆଜି ବି ଗାଁର ଲୋକମାନେ ତାର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସଂପର୍କରେ କହନ୍ତି। ସେ ଭଲ ପିଲା ଥିଲା। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ପଡ଼ି ଏମିତି କରିଥିବା ପଓ୍ବନର ଦୁଇ ମାମୁଁ କହିଛନ୍ତି। ପଓ୍ବନର ଦୁଇମାମୁଁ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ତାକୁ ଜୀବିତ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ।

ବାପା, ଜେଜେ ମା ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ପଓ୍ବନ ଆର.କେପୁରାମ ଅଞ୍ଚଳର ସାନ୍ତ ରବିଦା କ୍ୟାମ୍ପରେ ରହୁଥିଲା। ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ରାୟ ଆସିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଜେଜେ ମା କୋର୍ଟ ଏବଂ ଆଇନ ଉପରେ ଟପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ କରାଯାଉଛି। କୋର୍ଟ ପଓ୍ବନକୁ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦେବା ଉଚିତ୍‌ ବୋଲି ଘର ଲୋକ କୋର୍ଟରେ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ।

   Related Posts