Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

୨୦୨୦ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଲାଗି ଇଣ୍ଡିଆ ହକିକୁ ଡବଲ ଟିକେଟ୍, ୱିମେନ୍ସ ଟିମ୍ ୬-୫ ଓ ମେନସ ଟିମ୍ ୧୧-୩ ଏଗ୍ରିଗେଟରେ ହେଲେ କ୍ୱାଲିଫାଏ

2/11/2019 at 10:13 PM

ଏଫଆଇଚ୍ ଅଲିମ୍ପିକ କ୍ୱାଲିଫାୟିଙ୍ଗ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭାରତୀୟ ହକିର ଉଭୟ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ଟିମ୍ ୨୦୨୦ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୁନିଶ୍ଟିତ କରିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଅଲିମ୍ପିକ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚରେ ଓମେନ୍ସ ହକି ଟିମ ଆମେରିକାକୁ ୬-୫ ଏଗ୍ରିଗେଟ୍ ସ୍କୋରରେ ପରାସ୍ତ କରି ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଥିବା ବେଳେ ପୁରୁଷ ଟିମ୍ ଋଷିଆକୁ ୧୧-୩ ଏଗ୍ରିଗେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଛି।

ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମହିଳା ହକି ଟିମ ଆମେରିକାକୁ ଭେଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ୪-୧ରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୫-୧ବିଜୟ ଆଧାରରେ ଆମେରିକାକୁ ୬-୫ ଏଗ୍ରିଗେଟ୍ ସ୍କୋରରେ ହରାଇଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଅଧିନାୟକ ରାନୀ ରାମପାଲ ଏକମାତ୍ର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରି ଟିମ ଲାଗି ଅଲିମ୍ପିକ ଟିକେଟ୍ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ। ରିଓ-ଡି-ଜେନରିଓ ଅଲିମ୍ପିକର ୩୬ ବର୍ଷ ପରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟବାର ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକରେ ଭାଗ ନେବ।

ସେପଟେ ପୁରୁଷ ହକି ଟିମ୍ ବିଶ୍ୱର ୨୨ ନମ୍ବର ହକି ଟିମ୍ ଋଷିଆକୁ ଭେଟିଥିବା ବେଳେ ୧୧-୩ ଏଗ୍ରିଗେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଅଲିମ୍ପିକରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଫାଷ୍ଟ ଲେଗ୍ ରେ ଋଷି ଭାରତ ଠାରୁ ୪-୨ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଶନିବାର ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭରୁ ଭାରତ ଖେଳରେ ସାମାନ୍ୟତମ ତ୍ରୁଟି କରିନଥିଲା। ଆକାଶଦୀପ ସିଂହ ୨୩ ଓ ୨୯ ତମ ମିନିଟ୍ ରେ ଲାଗଲାଗ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିବା ବେଳେ ୪୮ ଓ ୫୯ତମ ମିନିଟ୍ ରେ ଗୋଟିଏ କରି ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ସେହିପରି ଲଳିତ ଉପାଧ୍ୟାୟ, ନିଲକାନ୍ତ ଶର୍ମା, ଅମିତ ରୋହି ଦାସ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୋଟିଏ କରି ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିବା ଋଷିଆକୁ ନିରାଶ କରିଛି।

   Related Posts