Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

CEO ନିଜର ଘର ବିକ୍ରି କରି ବୃଦ୍ଧି କଲେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା: ନିଜର ଦରମାରୁ ୭ କୋଟି କଲେ ହ୍ରାସ୍ …

23/09/2021 at 10:24 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୯ : ଆମେରିକାର ଜଣେ ବଡ ହୃଦୟବାନ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାହାଣୀ ଆଜିକାଲି ବହୁତ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି । ଗ୍ରାଭିଟି ପେମେଣ୍ଟସ୍ ନାମକ ଏକ କମ୍ପାନୀ ଚଳାଉଥିବା ଡାନ୍ ପ୍ରାଇସ୍ ଦିନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଗୁପ୍ତରେ ଅନ୍ୟ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ, ତେଣୁ ସେ ଏକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଐତିହାସିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଯାହା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସର୍ବନିମ୍ନ ବେତନ ୫୧ ମିଲିୟନ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା ​​।

ତେବେ ଡାନ୍ ପ୍ରାଇସ୍‌ଙ୍କ ବୟସ ମାତ୍ର ୩୧ ବର୍ଷ । ତେବେ ସିଇଓ ତାଙ୍କର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣିବା ପରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଏହା ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀକୁ ଦେବାଳିଆ କରିଦେବ ଏବଂ ଏସବୁ ବେଶି ଦିନ ରହିବ ନାହିଁ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରୁ ସେ ଉପକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଡାନ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ, ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ସର୍ଗ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଡାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏବେ କମ୍ପାନୀର ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦୁଇଗୁଣକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ଦରମା ବଢ଼ାଇବା ସମୟରେ ସେ ନିଜର ବାର୍ଷିକ ସାଲାରି ୭ କୋଟି କମ୍ କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ସେତେବେଳେ କିଛି ଲୋକ ଡାନଙ୍କୁ ହିରୋର ଆଖ୍ୟା ଦେଇଥିଲା ବେଳେ ଆଉ କେତେକ କମ୍ପାନୀ ଦେବାଳିଆ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତ ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ସାଲାରୀ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସମସ୍ତେ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତି ଅଧିକ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ।

News18 hindi

ଫଳସ୍ୱରୂପ ୨୦୨୦ରେ କରୋନା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାକୁ ଚାଲିଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ମାସ ପରେ ସେଥିରୁ ମୁକୁଳିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ କିଛି ଷ୍ଟାଫ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ କିଛି ମାସ ପାଇଁ ନିଜ ନିଜର ସାଲାରୀ ହ୍ରାସ କରାଇଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ସାଲାରୀ ବୃଦ୍ଧି ହେବା ପରେ ଗ୍ରାଭିଟି ପେମେଣ୍ଟର ସମସ୍ତ ଷ୍ଟାଫ ମିଶିକରି ସିଇଓ ଡେନଙ୍କୁ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କାର ଗିଫ୍ଟ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ଅଧିକ ଖୁସି ଥିବାର ସିଇଓ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଥିଲେ ।

   Related Posts