Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବୋରିସ୍ ଜନସନଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ !

26/05/2020 at 12:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୫ : କରୋନା ଭାଇରସରେ ପୀଡିତ ହେବା ପରେ ‘ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚଷମା ପିନ୍ଧିବାକୁ ପଡ଼ିବ’ ବୋଲି ବ୍ରିଟେନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍-ଜନ୍ସନ କହିଛନ୍ତି। ବୋରିସ୍ ଜନସନ ଆଜିର ଡାଉନିଂ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି: ‘ମୁଁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲି ଯେ ମୋତେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚଷମା ପିନ୍ଧିବାକୁ ପଡିବ, କାରଣ କରୋନାର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ସହିତ ଜଡିତ | ଏହା ଏକ ଜଟିଳ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ‘

ସେ ଏପ୍ରିଲ୍ ଆରମ୍ଭରେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବରିଷ୍ଠ ପରାମର୍ଶଦାତା ଡୋମିନିକ୍ କମିଙ୍ଗସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦୁରହମ‌ର ବର୍ଣ୍ଣାର୍ଡ ଦୁର୍ଗକୁ ୬୦ ମାଇଲ୍ ଯାତ୍ରା କରି ଲଣ୍ଡନକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ବୋରିସ୍ ଜନସନ ସକ୍ଷମ ନା ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ |

ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବାବେଳେ ସେ ଲଣ୍ଡନ ଛାଡି ଦୁରହମ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ ବୋଲି ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଦୁରହମରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଦିନକ ପରେ ତାଙ୍କର ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଏବଂ ଜ୍ୱର ହୋଇଥିଲା ଯାହାକି କୋଭିଡ-୧୯ର ଲକ୍ଷଣ |

ସୁସ୍ଥ ହେବାପରେ ସେ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଫେରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ କରୋନାର ପ୍ରଭାବ ତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ଉପରେ ପଡିଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ଯାହାଫଳରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କୁ ଗାଡି ଚଲାଇବାକୁ ମନା କରିଥିଲେ |

   Related Posts