Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଏବେ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇ ବୁକ କରିପାରିବେ ନୂଆ ଵଲେନୋ ; ଜାଣନ୍ତୁ ଏଥିରେ କ’ଣ ରହିଛି ବିଶେଷତ୍ୱ

22/01/2019 at 6:22 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧ : ମାରୁତି ସୁଜୁକି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏବେ ତାର ହଚବ୍ୟାକ ଵଲେନୋକୁ ଅପଡେଟ କରୁଛି | ୨୦୧୯ ମାରୁତି ଵଲେନୋ ଫେସ ଲିଫ୍ଟ ପାଇଁ ବୁକିଂ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଆରମ୍ଭ କରିଦିଆଯାଇଛି | ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ, ନୂଆ ଵଲେନୋ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଲଞ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ଲଂଚ ହେବାପରେ ନୂଆ ଵଲେନୋ ଫେବୃଆରୀ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ |

୨୦୧୫ ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ମାରୁତି ସୁଜୁକି ଭାରତୀୟ ବଜାରକୁ ଆସିଥିଲା | ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ୟୁନିଟ ବିକ୍ରି କରି ସାରିଛି | ଏବେ ସାଢେ ୩ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି କାର ଅପଡେଟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |

ଵଲେନୋ ଫେସ ଲିଫ୍ଟରେ ନୂଆ ଫ୍ରଣ୍ଟ ବମ୍ପର ଡିଜାଇନ ଏବଂ ଅପଡେଟେଡ ଫାଗ ଲ୍ୟାମ୍ପ ହାଉଜିଙ୍ଗ ଏବଂ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଏୟାର ଡେମ ମିଳିବ | ଏହି କସମେଟିକ ଅପଡେଟ ଛଡା କମ୍ପାନୀ ଆଉ କେତେକ ଅତିରିକ୍ତ ଫିଚର୍ସ ମଧ୍ୟ ଯୋଡ଼ିଛି | ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ହିସାବରେ ଏହି କାରରେ ରିଭର୍ସ ପାର୍କିଙ୍ଗ ସେନ୍ସର ଏବଂ ହାଇ ସ୍ପିଡ଼ ଆଲର୍ଟ ସିଷ୍ଟମ ରହିବ | ଏକ ସେଫଟି ଫିଚର୍ସ ସହ ଅପଡେଟେଡ ଉପକରଣ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ | କିଛି ବର୍ଷା ସେନସିଙ୍ଗ ବାଇପାସ, କୄଜ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ, ABS, ISOFIX ଚାଇଲଡ ମାଉଣ୍ଟରସ ଏବଂ ଡୁଆଲ ଏୟାରଵେଗ ଭଳି ଫିଚର୍ସ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ |

ମେକାନିକାଲ ହିସାବରେ କାରରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇନାହିଁ | ନୂଆ ଵଲେନୋରେ ପୁରୁଣା ଇଂଜିନ ହିଁ ରହିବ | ଏଥିରେ ୧.୨ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ୧.୩ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଅପସନ ରହିବ | ପେଟ୍ରୋଲ ଇଂଜିନ 83bhp ପାୱାର ଏବଂ 115Nm ର ପିକ ଟର୍କ ଜେନେରେଟ କରେ | ଅପରପକ୍ଷରେ ଡିଜେଲ ଇଂଜିନ 74bhp ପାୱାର ଏବଂ 200Nm ର ପିକ ଟର୍କ ଜେନେରେଟ କରେ | ଉଭୟ ଇଂଜିନରେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅନୁସାରେ ୫ଟି ଗିଅର ବକ୍ସ ରହୁଛି |

   Related Posts