Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଶିଳ୍ପ ସମୃଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାରେ ବି ଉତ୍କଟ ଦାଦନ ସମସ୍ୟା : ତାମିଲନାଡୁରେ ବନ୍ଧାପଡିଛି ଦାଦନ, ପିଲାଙ୍କ ମୁହଁରେ ଦାନା ଦେବାକୁ ସ୍ତ୍ରୀ ମାଗୁଛି ଭିକ

30/01/2019 at 5:23 PM

ଯାଜପୁର ୩୦|୧: ଶିଳ୍ପ ସମୃଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାରେ ବି ମୁଣ୍ଡ ଟେକୁଛି ଦାଦନ ସମସ୍ୟା । ଯାଜପୁର ପୁବଳ ପଞ୍ଚାୟତ ବୋତଲଣ୍ଡା ଗାଁର ଅର୍ଜୁନ ସାମାନ ପେଟ ପାଟଣା ପାଇଁ ତାମିଲନାଡ଼ୁ ଯାଇ ବନ୍ଧା ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ପିଲାଙ୍କ ମୁହାଁରେ ଆହାର ଦେବାକୁ  ମୂଲ ଲାଗୁଛନ୍ତି ନହେଲେ ଭିକ ମାଗୁଛନ୍ତି ସ୍ତ୍ରୀ ସରସ୍ବତୀ ।

ଇଏ ହେଉଛନ୍ତି ସରସ୍ବତୀ ସାମାନ । ଘର ଯାଜପୁରର ବୋତଲଣ୍ଡା ଗାଁ । ସୁକିନ୍ଦା  ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜନ ଶୁଣାଣିକୁ ନିଜ ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଆସିଛନ୍ତି ସେ । ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଅର୍ଜୁନ ପେଟ ପାଟଣା ପାଇଁ ତାମିଲନାଡ଼ୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ବନ୍ଧା ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ସରସ୍ବତୀ । ବିନା ପାରିଶ୍ରମିକରେ ୧୫ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଖଟାଉଛି କଂପାନୀ । ଏପରିକି ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ବି ଦିଆଯାଉଛି ଅର୍ଜୁନଙ୍କୁ । ବଡ଼ ଝିଅ ଜଣକ ଘରେ ଛେଳି ଚରାଇ ପେଟ ପୋଷୁଛି । ୧୦ ବର୍ଷରି ଝିଅ ବର୍ଷା ପର ଘରେ ପାଇଟି କରୁଛି । ଆଉ ନିଜେ ସରସ୍ବତୀ ମୂଲ, ମଜୁରୀ ଲାଗୁଛନ୍ତି ନହେଲେ ଭିକ ମାଗୁଛନ୍ତି କୁନି କୁନି ପିଲାଙ୍କ ମୁହଁରେ ଦାନା ଦେବାକୁ ।

ଅର୍ଜୁନଙ୍କୁ ପୁରୀ ଡେଲାଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳର କାଳିଆ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିୁ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କାମ ଦେବାକୁ ଡାକି ନେଲା । ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ତାମିଲନାଡ଼ୁ ପଠାଇଦିଆଗଲା । ସରସ୍ବତୀ ଏବେ ଗାଁ ଛାଡ଼ି ଢେଙ୍କାନାଳ ଭୁବନ ଅନ୍ତନ୍ତପୁର ଗାଁରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଉପକୂଳ ଅଞ୍ଚଳ ଆଉ ଶିଳ୍ପ ସମୃଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାରେ ବି ଦାଦନ ସମସ୍ୟା । ସରକାରଙ୍କ ଏତେ ଯୋଜନା ଅଛି, ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ଖୋଲିଛି । ତଥାପି ପେଟ ପାଟଣା ପାଇଁ ଯାଜପୁରରୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିବା ଉଦବେଗର ବିଷୟ ନିଶ୍ଚିତ ।

   Related Posts