Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୋନପୁର : ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହ କଥା କଟାକଟିରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ପୋଲିସକୁ ବାନ୍ଧିଲେ ଏବଂ ୨ଟି ଜିପ୍ ଜାଳିଦେଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ
  • ||
  • ବେଙ୍ଗଲ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଏକ ଇନିଂସ୍‌ ଓ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ଅହମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଲେ ହେବିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା ପ୍ରତାପ ଧଳ
  • ||
  • ମାଥିଲି : କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମା’ ଓ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀର ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡେଇ ଗୋଡେଇ ହାଣିଲେ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ, ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ନାଳରେ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଆମେରିକାରେ ବରଫ ବାତ୍ୟା : ୧୩୩୯ ବିମାନ ରଦ୍ଦ

14/03/2019 at 3:58 PM

ନ୍ୟୁୟର୍କ ୧୪/୩ : ବମ ବାତ୍ୟାକୁ ନେଇ ଆମେରିକାରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି | ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୧୧୦ କି:ମି: ବେଗରେ ପବନ ବୋହିବା ନେଇ ଆକଳନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ | ଏଥିପାଇଁ ୧୩୩୯ ଟି ବିମାନ ସେବା ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି | ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସରକାରୀ ଅଫିସ, ସ୍କୁଲ ଏବଂ ବଜାର ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି |

କୋଲରାଡୋର ରାଜ୍ୟପାଳ ବାତ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ନେଇ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | କୋଲରାଡୋ, ବ୍ୟୋମିଙ୍ଗ, ନେବ୍ରାସ୍କା ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଡାକୋଟାରେ ଜାତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଚେତାବନୀ ଜାରି କରିଛି | ଘରୁ ବାହାରକୁ ନ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଝଡତୋଫାନ ପାଇଁ ଆମେରିକାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନର ପରିସ୍ଥିତି ଖରାପ ରହିଛି |ରାସ୍ତାରେ ଗଛପଡିବା ଓ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ତୁଷାର ଝଡ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଅଂଚଳକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଛିନ୍ନ ହୋଇଛି |

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଏହି ଝଡ଼ବାତ୍ୟା ବମ ବାତ୍ୟା | ଏହାକୁ ଶୀତ ଦିନିଆ ଝଡ଼ବାତ୍ୟା ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ | ଯେତେବେଳେ ପାରଦ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୪ ମିଲିବାର ତଳକୁ ଖାସିଥାଏ ସେତେବେଳେ ଏହିଭଳି ଝଡ଼ବାତ୍ୟା ହୋଇଥାଏ |

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ କାର୍ଯାୟଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ୱିଟ କରି କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ବାତ୍ୟାଯୋଗୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୨୫ଟି ରାସ୍ତା ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇସାରିଲାଣି |ସେଥିପାଇଁ ବାହାରକୁ ବାହାରିବାବେଳେ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଗାଡି ଚଳାଇବାବେଳେ ମଧ୍ୟ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି |

ରାସ୍ତା ଘାଟରେ ବରଫ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇ ରହିଛି | ରାସ୍ତାରେ ବରଫପାତ ସହ ବହୁତ ଜୋର ପବନ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି | ଗାଡିର ହେଡ଼ ଲାଇଟ ଲଗାଇ ରଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି | କାଚର ୱାଇପର ମଧ୍ୟ ଚାଲୁ ରଖିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି | ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଜିନିଷ କିଣିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ଦୂରକୁ ନଯିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି | ଲୋକେ ଝଡତୋଫାନର ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି |

   Related Posts