Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

କେନ୍ଦୁଝରରେ ହାତୀ ମାରିବାକୁ ବିଲରେ ବିଛା ଯାଇଥିବା ବିସ୍ଫୋରକ ଉପରେ ପାଦ ପଡିଯିବାରୁ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇ ୨ ଭାଇ ଗୁରୁତର :ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତି

17/11/2018 at 4:25 PM

କେନ୍ଦୁଝର ୧୭/୧୧: କେନ୍ଦୁଝରରେ ହାତୀ ମାରିବାକୁ ବିଲରେ ବିଛା ଯାଇଥିବା ବିସ୍ଫୋରକ ଉପରେ ପାଦ ପଡିଯିବାରୁ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇ ଭାଇ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତି ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପର୍ଣ୍ଣ ଯୋଗୁଁ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ଡାକ୍ତର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।  ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ବିନିଦା ଗାଁର ଦୁଇ ଭାଇ କେଦାର ଜୁଆଙ୍ଗ ଓ ମୁକୁନ୍ଧ ଜୁଆଙ୍ଗ ନିଜର ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ଅଧିକାରରେ ପାଇଥିବା ଜମିରେ ଚାଷ କରିଥିଲେ । ଆଜି ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଦୁଇ ଭାଇ ବିଲକୁ ଯିବା ସମୟରେ ବିଲ ଭିତରେ କେହି ବିଛାଇଥିବା କିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ଜିନିଷ ଉପରେ ସାନ ଭାଇ ମୁକୁନ୍ଦର ଗୋଡ ପଡିଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ତାହା ଖୁବ ଯୋରରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା ଓ ମୁକୁନ୍ଦ ରୁ ୧୦ ଫୁଟ ଉପରକୁ ଉଠି ଖସି ପଡିଥିଲେ ଓ ତାଙ୍କର ବାମ ଗୋଡଟି ଛେତରା ହୋଇଯାଇଛି । ବିସ୍ଫୋରଣ ଏତେ ଯୋର ଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ପଛରେ ଆସୁଥିବା ତାଙ୍କର ବଡଭାଇ କେଦାରଙ୍କ ଆଖି ଓ ମୁଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି । ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଗାଁ ଲୋକେ ଉଦ୍ଧାର କରି ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଲୟରେ ଭର୍ତି କରିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସାନ ଭାଇ ମୁକୁନ୍ଦଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ଡାକ୍ତର କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଏହ ଅଞ୍ଚଳରେ ଓ ଏହାର ପାଖଆଖ ଅଞ୍ଚଳରେ କିଛି ବଣୁଆ ହାତୀ ପଲ ଡେରା ପକାଇ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଧାନ ଫସଲ ଖାଇଯାଉଛନ୍ତି । ତା ସହ କିଛି ବାରହା ମଧ୍ୟ ରାତିରେ ଧାନ ବିଲରେ ପଶି  ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ପକାଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ହାତୀ କିମ୍ବା ବାରହା ମାରିବାକୁ କେହି ଏହା ପରି ବିସ୍ଫୋରକ ବିଛାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts