Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

କ୍ୟାନସର୍ ଡରାଇ ପାରିନଥିଲା ଏହି ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାରମାନଙ୍କୁ : ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ପାଲଟିଛନ୍ତି ଉଦାହରଣ

30/04/2020 at 12:38 PM

ରାକେଶ ରୋଶନ୍ :

 ହ୍ରିତିକଙ୍କ ବାପା କର୍କଟ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିରେ କୌଣସି ଜିନିଷ ପିଇ ପାରିବା ନାହିଁ, କିଛି ସ୍ୱାଦ ଚାଖି ପାରିବା ନାହିଁ, କେମୋଥେରାପି ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସ୍ୱାଭାବିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ଫେରିବ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ରାକେଶଙ୍କ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଥିଲେ, ‘ତାଙ୍କର ଆତ୍ମା ​​ଅଛି’ । ଔଷଧ ଏବଂ ବିକିରଣ ସାଧାରଣ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଥିଲା, ଏହା ତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଦେଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆଜି ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିଦିନ ୯୦ ମିନିଟ୍ ଜିମ୍ କରୁଛି ଏବଂ କ୍ରିଶ୍ ୪କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି।

ସୋନାଲି ବେନ୍ଦେ :

ସୋନାଲି ବେନ୍ଦେ କର୍କଟ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ପରେ ଏହା ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଥିଲା ​​। ସେ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁ ନଥିଲେ, ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର, ତାଙ୍କ ଜୀବନଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ଗୋଲଡି ହାର ମାନୁ ନାହାଁନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଯାଇଥିଲେ। ଏବେ ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି, ଆନନ୍ଦ ପାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ସୁଯୋଗ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ,ଏଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଜଣେ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କର ଶବ୍ଦ, ଯିଏ କି କର୍କଟ ମଧ୍ୟ ଆଣି ପାରିବ ନାହିଁ |

ମନୀଷା କୋଇରାଲା : ୨୦୧୩ମସିହାରେ ମନୀଷା କୋଇରାଲା ଶେଷରେ କର୍କଟକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ହିଲଡରେ କର୍କଟ ତାଙ୍କୁ କିପରି ଏକ ନୂତନ ଜୀବନ ଦେଇଛି, ସେ କିପରି ଭୋଡକା ଡାଏଟରେ ଅଛନ୍ତି, ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ସଫଳତା ସତ୍ବେ ତାଙ୍କ ଦୁଃଖ କିପରି ତାଙ୍କୁ ଏତେ ତଳକୁ ନେଇ ଆସିଛି ସେ ବିଷୟରେ ଲେଖାଯାଇଛି।

ଅନୁରାଗ ବାସୁ : ୨୦୦୪ମସିହାରେ ଯଦି ସେ କ୍ୟାନ୍ସର ଯୋଦ୍ଧା ହୋଇନଥାନ୍ତେ, ତେବେ ସେ କେତେ ଚମତ୍କାର ତାହା ଆମେ କେବେ ଜାଣି ନଥାନ୍ତୁ। କିନ୍ତୁ ଅନୁରାଗ ବସୁ ଆମକୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ତାଙ୍କ ସମୟରୁ ଏକ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ବୋଧହୁଏ ଏହା ହେଉଛି ଏହି ସୃଜନଶୀଳ ମନ, ଯାହା କେମୋଥେରାପିର ଅସ୍ଥିରତା ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ସହିଥିଲା। ସେ ବିଶ୍ବାସ କରନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଭାବରେ କର୍କଟ ମୋତେ ଅଧିକ ଦାୟିତ୍ବ ସମ୍ପନ୍ନ କରିଛି।

ଇରଫାନ୍ ଖାନ୍ :

ଆଖିରେ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଦେଖିବା ବିଷୟରେ ସେକ୍ସପିୟର ଲେଖିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଆମର କିଛି ସେଲିବ୍ରିଟି ଠିକ୍ ତାହା କରିଛନ୍ତି | ଏପରିକି ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଇରଫାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶୋକ କରୁଛୁ, ସେତେବେଳେ ଆମେ ତାଙ୍କ ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକୁ ମନେ ରଖୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ, “ମୁଁ କେବେ ବି ହତାସ ହୋଇ ନାହିଁ ଏବଂ ସର୍ବଦା ମୋର ପସନ୍ଦ ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧ କରି ଆସିଛି’’ । ଆମେ ତଥାପି ସେହି ହିରୋମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବାକୁ ଭୁଲିଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଗତକାଲି ଇରଫାନ୍ ଖାନଙ୍କ ମଳଦ୍ବାର ସଂକ୍ରମଣ ହେବାରୁ ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇ ଆଖି ବୁଜି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଋଷି କପୁର :

ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ଋଷି କପୁର ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନୀତୁଙ୍କ ସହ ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ରହିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ କେବଳ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଖିପାରୁଥିଲେ | ସେ ହସି ହସି ଫଟୋ ପାଇଁ ପୋଜ୍ ଦେଉଥିବାବେଳେ ସେହି ଆଖିର ଥକ୍କା ଏବଂ ଅଭିନେତାଙ୍କର ଦୁର୍ବଳ ଶରୀରକୁ କ୍ୟାନସର ହରାଇ ପାରିନଥିଲା | ତଥାପି, ତାଙ୍କର ହାସ୍ୟରସ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା | ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ଋଷି କହିଥିଲେ ଯେ, “କର୍କଟ ରୋଗର ମୁକାବିଲା କରାଯାଇପାରିବ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସବୁଠୁ ବଡ ସମସ୍ୟା ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଥିଲା। ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆଘାତଜନକ, କିନ୍ତୁ ନୀତୁଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ସମର୍ଥନ ପାଇ ସେ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରିଥିଲେ | ଆଜି କ୍ୟାନସର ସହ ସଂଘର୍ଷ କରିବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ଶେଷ ନିଃଶ୍ବାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts