Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଦିଗଜ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୀନୁ ମୁମତାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଜଣାଇଲେ ଭାଇ ଅନୱର ଅଲି

23/10/2021 at 9:50 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୧୦: ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୀନୁ ମୁମତାଜଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୭୯ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ଭାଇ ଅନୱର ଅଲି ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ମୀନୁ ମୁମତାଜ ବଲିଉଡର ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତା ତଥା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ମେହମୁଦଙ୍କ ଭଉଣୀ ଥିଲେ। ମେନୁ ଏପ୍ରିଲ ୨୬, ୧୯୪୨ ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେ ପିଲାଦିନରୁ ନୃତ୍ୟ ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ। ମେହମୁଦଙ୍କ ପୁରା ପରିବାର ଫିଲ୍ମ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲେ, ତେଣୁ ମୀନୁ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଦେବିକା ରାନୀ ଫିଲ୍ମରେ ବ୍ରେକ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଦେବିକା ରାନୀ ମୀନୁଙ୍କୁ ବମ୍ବେ ଟକିଜରେ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଥିଲେ। ମେନୁ ଫିଲ୍ମ ‘ଘର ଘର ମେଁ ଦିୱାଲୀ’ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମ ୧୯୫୫ ମସିହାରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସେ ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଯଦିଓ ମେନୁ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ଅଧିକ ସଫଳତା ପାଇନଥିଲେ।

ସେ ‘ସଖି ହାତିମ’ ଫିଲ୍ମରୁ ସ୍ୱୀକୃତି ପାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ସେ ଜଣେ ଜଳପରୀ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ୧୯୫୮ ଫିଲ୍ମ ‘ହାୱଡା ବ୍ରିଜ୍’ରେ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଭାଇ ମେହମୁଦଙ୍କ ସହ ପରଦାରେ ରୋମାନ୍ସ କରିଥିଲେ। ପରଦାରେ ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ରୋମାନ୍ସ ଦେଖି ଦର୍ଶକମାନେ ରଗାଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ମୀନୁଙ୍କ ଯୋଡି ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଜନି ୱାକରଙ୍କ ସହିତ ଥିଲା। ଉଭୟ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଏକାଠି କାମ କରିଥିଲେ। ମୀନୁ ପରଦାରେ କମେଡି କରିଥିଲେ ଏବଂ ପାର୍ଶ୍ୱ ଭୂମିକା ସହିତ ଅନେକ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିଲେ। ସେ ୧୯୬୩ ମସିହାରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୟଦ ଅଲି ଆକବରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

   Related Posts