Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ସିସିଟିଭି ସର୍ଭିଲାନ୍ସରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର: ସହର ଉପରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ନଜର ରଖିବ ପୋଲିସ

8/03/2019 at 7:04 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୮/୩ : ଏଣିକି ଚୋର ଡକାୟତ ଗୁଣ୍ଡା କେହିବି ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ସହଜ ହେବନି । ବେଧଡକ ଅପରାଧ ଘଟାଇ ଖିସଯାଇପାରିବେନି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । କାରଣ ସିସିଟିଭି ସର୍ଭିଲାନ୍ସରେ ରହିବ ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର । ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ଉପରେ ନଜର ରଖିବ ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ। ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଟ୍ରାଫିକ ଛକ ସହ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିବ ସିସିଟିଭି। ଯାହାର କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଖୋଦ ଏସପିଙ୍କ ପାଖରେ ରହିବ। ତେବେ ଏହା କେବଳ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନା ସବୁଦିନ ପାଇଁ  ବଲାଙ୍ଗୀର ବାସି ଏହି ସୁବିଧା ପାଇବେ ତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।

ସାବଧାନ କ୍ୟାମେରା ସବୁ ଦେଖୁଛି। ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଆମେ କାହିଁକି ଏ କଥା କହୁଛି ? ଦେଖନ୍ତୁ ଏ ଦୃଶ୍ୟ ଗୁଡିକୁ।  ଗୋଟିଏ ପୋଲରେ ଲାଗିଛି ୪ ରୁ ଅଧିକ କ୍ୟାମେରା। ଏ ହେଉଛି ବଲାଙ୍ଗୀର ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଛକର ଦୃଶ୍ୟ।  ଦିନ ହେଉ କି ରାତି ଏବେ ସବୁବେଳେ ସିସିଟିଭି ସର୍ଭିଲେନ୍ସରେ ରହିବ ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର। ଫଳରେ ଚୋର, ଡକାୟତ, ଗୁଣ୍ଡା କେହିବି ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ସହଜ ହେବନି । ଏହାଦ୍ବାରା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢି ଚାଲିଥିବା ଅପରାଧରେ କିଛିମାତ୍ରାରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲାଗିବ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସହରର ଭାଗରଥି ଛକ, କଚେରି ଛକ, ଓ ପାଟଣାଛକରେ ୧୪ଟି ସିସିଟିଭି ଖଞ୍ଜା ଯାଇଥିବାବେଳେ ପରବର୍ତ୍ତି ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୫୪ ଟି ସିସିଟିଭି ଲଗାଯିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି।

କେବଳ ସେକିତି ନୁହେଁ ଏଣିକି ଟ୍ରାଫିକ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ମଧ୍ୟ ଆଲୋକ ସଂଙ୍କେତ କରିବ । ସହରର ମୁଖ୍ୟ ଛକ ଗୁଡିକରେ ଲାଗିବ ଆଲୋକ ଟ୍ରାଫିକ ସିଗନାଲ। ଯାହାର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ବଲାଙ୍ଗୀର ସାଂସଦ, ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପି। ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ଗତ କିଛି ମାସ ହେଲା ଡକାୟତ, ଲୁଟେରା ସହ ମଦ ମାଫିଆଙ୍କ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ବଢିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଘଟୁଥିଲା ଛୋଟବଡ ଅଘଟଣ। ଏହାକୁ ନେଇ ସହରର ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନରେ ସିସିଟିଭି ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଦାବି ଉଠିଥିଲା।

ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସିସିଟିଭି ଲାଗାଯାଇଛି ସତ। ହେଲେ ଏହା ଠିକ ଭାବରେ କାମ କରିବ ନାଁ ନାହିଁ ସେ ନେଇ  ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ। କାରଣ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ଶିଶୁ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଯାଏ ତାର ପତା ମିଳିନି । ସେଠାରେ ସିସିଟିଭି ଲାଗିଥିଲା ସତ ହେଲେ କାମ ହିଁ କରୁନଥିଲା ।

   Related Posts