Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିରୋଧୀଙ୍କ ଆକ୍ଷେପକୁ ସହି ପାରିଲେନି, ଏବେ ଯୁକ୍ତ ୨ରେ ନାମ ଲେଖାଇଲେ ଦଶମ ପାସ୍ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ

10/08/2020 at 7:33 PM

ବୋକାରୋ ୧୦।୦୮: ଝାଡଖଣ୍ଡର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗରନାଥ ମହତୋ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯୁକ୍ତ ୨ ପଢିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ନିଜର ନାମ ମଧ୍ୟ ଲେଖାଇଛନ୍ତି। କାରଣ ବିରୋଧୀ ତାଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ଦଶମ ପାସ୍ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ କହି ଆକ୍ଷେପ କରୁଥିଲେ। ଏଥିରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏବଂ ମର୍ମାହତ ହୋଇ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ଆଗକୁ ପଢିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗରନାଥ ମହତୋ ସୋମବାର ବୋକାରୋର ନାଓ୍ଵାଡିହ ସ୍ଥିତ ଦେବୀ ମହତୋ ସ୍ମାରକ ଇଣ୍ଟର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନିଜ ନାମ ଲେଖାଇଛନ୍ତି। ମନ୍ତ୍ରୀ ଖୋଦ୍ କଲେଜ ପହଞ୍ଚି କଳା ବିଭାଗରେ ଯୁକ୍ତ ୨ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ର ଭାବେ ନାମ ଲେଖାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ କଲେଜର ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀ ଏହା ଜାଣି ଚକିତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ଯେ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ସହ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ଛାତ୍ରୀ ଆରତୀ କୁମାର ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା କୌଶଳ କହିଛନ୍ତି ଏହି ଖବର ଶୁଣି ବହୁତ ଭଲ ଲାଗୁଛି ଯେ ତାଙ୍କ ସହ ମନ୍ତ୍ରୀ ବସିବେ ଏବଂ ପାଠ ପଢିବେ।

ମ୍ୟାଟ୍ରିକ ପରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ ପାଠ ପଢା

୫୩ ବର୍ଷୀୟ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗରନାଥ ମହତୋ କହିଛନ୍ତି ସେ ୧୯୯୫ରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ସେକେଣ୍ଡ ଡିଭିଜନରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ପାଠପଢା ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ଯେବେ ରାଜ୍ୟର ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ସେ ଶପଥ ନେଲେ ତେବେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ଆକ୍ଷେପ କରି ତାଙ୍କୁ ଦଶମ ପାସ୍ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ।

ମନ୍ତ୍ରୀ ବିରୋଧୀଙ୍କ ତାତ୍ସଲ୍ୟକୁ ଚାଲେଞ୍ଜ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରି ଯୁକ୍ତ ୨ ପଢା ପୂରା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସେ ଏବେ ନିଜେ ପଢିବେ ଏବଂ ପିଲାଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ଶିକ୍ଷା ଦେବାର କାମ ମଧ୍ୟ କରିବେ। ଶିକ୍ଷାଲାଭ କରିବାରେ କୌଣସି ବୟସ ସୀମା ନଥାଏ। ସେ ନିଜର ଦାୟିତ୍ଵ ନିର୍ବାହ କରି ଶିକ୍ଷାକୁ ଏକ ନୂତନ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚାଇବେ।

   Related Posts