Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଜାର୍‌ରେ ଫସିଗଲା କୁକୁରର ମୁଣ୍ଡ, ବିଏମସିର ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଟିମ୍ କଲେ ଉଦ୍ଧାର

3/08/2021 at 5:12 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩।୮: ଭୁବନେଶ୍ବର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନର ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଟିମ୍ ଦ୍ବାରା ଏକ କୁକୁରର ଜୀବନ ରକ୍ଷା ହୋଇଛି । କୁକୁର ମୁଣ୍ଡରେ ଏକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଜାର୍ ପଶିଯାଇଥିବାରୁ କୁକୁରଟି ଚାରିଆଡେ ବୁଲୁଥିଲା । ଦେବପ୍ରସାଦ ମହାକୁଦ ନାମକ ଜଣେ ପଶୁପ୍ରେମୀଙ୍କ ଅନୁରୋଧକ୍ରମେ ବିଏମସି ତୁରନ୍ତ ଏହି ଟିମ୍ କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା । କୁକୁରଟି ଏପଟେ ସେପଟେ ଘୂରି ବୁଲୁଥିବାରୁ ଚିହ୍ନିବା ପାଇଁ ବହୁ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା ​​। ଶେଷରେ ଟିମ୍ ର ସଦସ୍ୟମାନେ ସତ୍ୟଗର ନିକଟରେ କୁକୁରଟିକୁ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ । କୁକୁରଟି ମୁଣ୍ଡରେ ଲାଗିଥିବା ଜାର୍ ଟିକୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା।  କୁକୁରଟିକୁ ଏଭଳି କଷ୍ଟରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା । ପଶୁପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଦୁର୍ଘଟଣା, ଆଘାତପ୍ରାପ୍ତ, କୌଣସି ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଥିବା ପଶୁମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସେବାରେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଟୋଲ୍ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୮୦୦ ୩୪୫ ୭୪୫୮ ରହିଛି ।  ଫୋନରେ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଏ । ସବ୍ ଡିଭିଜନାଲ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ (SDVO), ସହିଦ ନଗର, ଭୁବନେଶ୍ବରର ଟିମ୍ ସଦସ୍ୟଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି।  ଏହି ଟିମ୍ ରେ ୪ଜଣ କ୍ୟାଚର ଏବଂ ଜଣେ ଡ୍ରାଇଭର ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଟିମ୍ ପଶୁପାଳନ ନିରୀକ୍ଷକ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଥାଆନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ଦୁଃଖୀ ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଥାନ୍ତି ।

   Related Posts