Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ବିଏମସିର କରୋନା ମୁକାବିଲା ଅଭିଯାନ : ଘର ଘର ବୁଲିବେ ଭଲ୍ୟୁଣ୍ଟିୟର, ବାଣ୍ଟିବେ କିଟ୍, କରିବେ ସଚେତନ

9/06/2020 at 5:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୯|୦୬: ବିଏମସିର ପ୍ରତି ୱ।ର୍ଡ଼କୁ ଯିବେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ । ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ୱ କଥା ଲେ।କଙ୍କୁ ବୁଝାଇବେ । ମାସ୍କ, ସାନିଟାଇଜର ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ସି ବଟିକା ଦେବେ । ଜୋନାଲ ଡ଼େପୁଟି କମିଶନରମାନେ ଏହାର ତଦାରଖ କରିବେ ।

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କରୋନା ସଚେତନତା ଲାଗି ନିୟୋଜିତ ହେବେ ବାଇଶି ଶହରୁ ଅଧିକ ଭଲ୍ୟୁଣ୍ଟିୟର ବା ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଏବଂ ମେଣ୍ଟର । ପ୍ରତି ୱାର୍ଡ଼ରେ ୨୫ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଗାଇଡ଼ କରିବାକୁ ୫ ଜଣ ମେଣ୍ଟରଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାକୁ ପରିଚାଳନା କରିବା ପାଇଁ ବିଏମସି ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରିଛି । କମିଟିରେ ତିନୋଟି ଜୋନାଲ୍ ଡ଼େପୁଟି କମିଶନର ଦାୟିତ୍ବରେ ରହିବେ । ଲୋକଙ୍କୁ କେମିତି ସାମାଜିକ ଦୁରତ୍ୱରେ ବିଷୟରେ ବୁଝାଇବେ ତାକୁ ନେଇ ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି । ଯେଉଁ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀମାନେ ଲେ।କଙ୍କ ଗହଣକୁ ଯାଇ ସାମାଜିକ ଦୁରତ୍ୱ କଥା ବୁଝାଇବେ, ମାସ୍କ ବାଣ୍ଟିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଏମସି ସହିଦ ନଗର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଟ୍ରେନିଂ ଦିଆଯାଇଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ୱ।ର୍ଡ଼ର କିଛି ମାନ୍ୟଗଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମେଣ୍ଟର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ସାଉଥ୍ ଜୋନ୍ ର ୨୮, ୨୯,୩୫,୩୬ ଓ୍ୱାର୍ଡ  ସହିତ ଅନ୍ୟ ଜୋନର ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରେନିଂ ଦିଆଯାଇଛି । ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଥିବା ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ଗେ।ଟିଏ କିଟ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୫୦ଟି ମାସ୍କ, ସାନିଟାଇଜର, ଭିଟାମିନ୍ ସି ବଟିକା ରହିଛି । ଯେଉଁଠି ଗହଳି ହେଉଛି ବା ଗହଳି କରାଯାଉଛି ସେଠାକୁ ଯାଇ ଲୋକଙ୍କ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ୱ ବିଷୟରେ ବୁଝାଇବେ । ୱ।ର୍ଡ଼ର ହାଲଚାଲ ବିଏମସିକୁ ଜଣାଇବେ ।

କରୋନା ମୁକାବିଲା ଲାଗି ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଅସ୍ତ୍ର ହେଉଛି ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା । ଯାହା ଉପରେ ବିଏମସି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଫେ।କସ କରୁଛି । ସଟ ଡ଼ାଉନ୍ ବେଳେ ଠିକ୍ ଠାକ୍ ରହୁଛି କିନ୍ତୁ ଲକ ଡ଼ାଉନ୍ ବେଳେ ଲେ।କମାନେ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ବକୁ ମାନୁ ନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ଭଲେଣ୍ଟିଅର ମାନେ ବିଏମସିର ବାର୍ତାକୁ ଲେ।କଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ଦିଗରେ ଭଳ କାମ କରିବେ ବୋଲି ବିଏମସି ଆଶା କରିଛି ।

   Related Posts