Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ବ୍ୟାଟିଂ
  • ||

ଘରୋଇ ହୋଲଡିଙ୍ଗ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଦେଇ ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଖୋଲି ମାଲାମାଲ ହେଉଛନ୍ତି ରାଜଧାନୀର ଘର ମାଲିକ, ଏବେ ବାଜିବ ବିଏମସି ଛାଟ…

1/08/2019 at 5:27 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧|୮: ରାଜଧାନୀରେ  ଲାଲେ ଲାଲ  ହେଉଛନ୍ତି ଘର ମାଲିକ। ଫାଙ୍କୁଛନ୍ତି ହୋଲଡିଙ୍ଗ ଟ୍ୟାକ୍ସ। ଘରୋଇ  ହୋଲଡିଙ୍ଗ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଦେଇ  ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଖୋଲି  ମାଲାମାଲ ହେଉଛନ୍ତି   ରାଜଧାନୀର ଘର ମାଲିକ ମାନେ । ରାଜଧାନୀରେ  ହୋଲଡିଙ୍ଗ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଫାଙ୍କୁଥିବା ୪୦  ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ  ଏବେ ନୋଟିସ୍ ପଠାଇଛି ବିଏମସି ।ଏଥିସହ ରାଜଧାନୀର  ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ​ ଚିହ୍ନଟ କରି ନୋଟିସ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି ବିଏମସି ।…

ରାଜଧାନୀରେ ଘର ମାଲିକ  ସାବଧାନ । ଆବାସିକ ଘରେ ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପାଇଁ  ଭଡା  ଲଗାଇଛନ୍ତି କି ? ତା ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ  ଘର ଏବେ ବିଏମସି ସ୍କାନରରେ ।ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆପଣଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବ ନୋଟିସ ।​‌​‌ଭୁବନେଶ୍ବର ଉତ୍ତର ଜୋନରେ  ବେଆଇନ ଭାବେ ଆବାସିକ ଘରକୁ  ବ୍ୟବସାୟିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭଡା   ଦିଆଯାଇଥିବା  ୪୦  ଜଣ ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ ନୋଟିସ କରିଛନ୍ତି  ବିଏମସି ଉତ୍ତର ଜୋନ  କମିଶନର । 

କେଉଁଠି ଆବାସିକ ଘରରେ ଗଢି ଉଠିଛି ହୋଟେଲ,  ତ ଆଉ କେଉଁଠି ଚାଲିଛି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ । କେବଳ  ଏତିକି ନୁହେଁ   ଆବସିକ ଘରେ  ଅନଲାଇନ  ଓୟୋ   ଗେଷ୍ଟ  ହାଉସ   କରାଯାଇଥିବା ବିଏମସିର ନଜରକୁ ଆସିଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଆବାସିକ ଘରେ ବହୁ ହୋଟେଲ  ସୋରୁମ, ହଷ୍ଟେଲ ବି ଖୋଲିଛି।

ସେପଟେ  ​ରାଜଧାନୀରେ ହୋଲଡିଙ୍ଗ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଠକେଇ  ଯୋଗୁ ବିଏମସିର ରାଜସ୍ବ ହାନି ହେଉଛି। କେବଳ   ଭୁବନେଶ୍ବର ଉତ୍ତର ଜୋନରେ ନୁହେଁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ନର୍ଥ ଜୋନ, ସାଉଥ ଜୋନ୍‌ରେ    ଏଭଳି ବେଆଇନ ଘର ଚିହ୍ନଟ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଏମସି ଅତିରିକ୍ତ କମିଶନର ।କଟକ ରୋଡ,  ଜନପଥ, ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ବିହାର, ବାଣୀ ବିହାର,  ରସୁଲଗଡ, ସାମନ୍ତରାପୁରରେ ଏଭଳି ବହୁ ଘର ଅଛି ଯେଉଁଠି ମାଲିକ ମାନେ  ଆବାସିକ ଘରକୁ  ବେଆଇନ  ଭାବେ ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

୨୦୧୮-୧୯ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ୧୫୦ କୋଟି ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ  କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିବା ବେଳେ  ୧୦୨ କୋଟି ରାଜସ୍ବ   ଆଦାୟ କରିପାରିଛି ବିଏମସି। ସମୁଦାୟ ରାଜସ୍ବ  ଆଦାୟରୁ ବିଏମସି ୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କା, ହୋଲଡିଙ୍ଗ ଟ୍ୟାକ୍ସରୁ ଆଦାୟ  କରିଛି।  

   Related Posts