Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ହଟିବେ ନାହିଁ ପିସିସି ସଭାପତି – ହେଲେ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଉ ନାହାନ୍ତି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଗୋଷ୍ଠୀ , ଏବେ ଏମିତି ହୋଇଛି ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତି

16/11/2019 at 5:35 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬।୧୧ – ପିସିସି ସଭାପତି ହଟିବେ ନାହିଁ । ପ୍ରଭାରୀ  ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଏହା କହିବା ପରେ ବି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଗୋଷ୍ଠୀ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଇ ନାହାନ୍ତି । ବରଂ ରଣନୀତି ଭିତ୍ତିରେ ପିସିସିର ନବକଳେବର ଦାବିକୁ ଜୋରଦାର କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଏହି ଅସନ୍ତୋଷକୁ ସୋନିଆଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ୧୮ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ ଅଭିଯାନ।

ଦିଲ୍ଲୀରେ ନିରଞ୍ଜନ, ଆଉ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ । କଂଗ୍ରେସର ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଗୋଷ୍ଠୀ ପିସିସିର ନବକଳେବର ଦାବିରେ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ତେବେ ଏହି ନିରଞ୍ଜନ ହଟାଓ ଗ୍ରୁପ୍ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଗ୍ରୁପରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇ ୧୦ ଜନପଥ ଯିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ଅସନ୍ତୋଷ ବେଶ୍ ତୀବ୍ର ଅଛି, ତାହା ବାରମ୍ବାର ସୋନିଆଙ୍କ କାନରେ ପକାଯିବ । ଯାହା ସୂଚନା ମିଳିଛି, ୧୮ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବେ ସଂଧ୍ୟା ମହାପାତ୍ର, ସନତ୍ ଦାସ, ବିଶ୍ବଜିତ ଦାସ, ଅଶୋକ ସାମଲ, ନିକୁଞ୍ଜ ପଶାୟତ ପ୍ରମୁଖ ।

  ଏହାର ୨ ଦିନ ପରେ ଆଉ ଏକ ଟିମ୍ ଯିବ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମତଲୁବ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ । ଏହି ଟିମରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଓ ସାଂସଦମାନେ ସାମିଲ ହେବେ । ଏହା ପରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେମାନନ୍ଦ ବିଶ୍ବାଳ, ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ କାହ୍ନୁ ଲେଙ୍କା ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇ ନିରଞ୍ଜନ ହଟାଓ ଅଭିଯାନକୁ ବଳ ଦେବେ । ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ଲାଗି ଓଡ଼ିଶାରେ କଂଗ୍ରେସ କେମିତି ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି ତାହାର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ତଥ୍ୟ ରଖାଯିବ ।

ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପିସିସିର ନବକଳେବର ଲାଗି ସୋନିଆଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯିବ । ଏଥର ଜଣେ ଯୁବ ନେତାଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ବ ଦେବାକୁ ଦାବି କରିବ ଏହି ଟିମ୍ । ଲବି ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ରହିବ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ରାଜନୀତିରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ।…

   Related Posts