Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

‘ମେଘମାଳା’ ଦୁନିଆ କ’ଣ ଦେଖିପାରନ୍ତିନି – ହେଲେ ସୁମଧୁର କଣ୍ଠର ଜାଦୁରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତୁଛନ୍ତି

22/10/2019 at 4:43 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୨୨।୧୦ – ସେ ଜନ୍ମରୁ ଦୃଷ୍ଟି ବାଧିତ ।କିନ୍ତୁ ସୁମଧୁର କଣ୍ଠର ଜାଦୁରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ କଣ୍ଠରେ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀ ବିରାଜମାନ କରିଛନ୍ତି । କଂଣ୍ଠର ଯାଦୁଗରୀ ସ୍ପର୍ଶରେ ମନ୍ତ୍ରମୁଗ୍ଧ କରୁଛନ୍ତି କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର କଣ୍ଠ ଶିଳ୍ପୀ ମେଘମାଳା ।

ଦୁନିଆ କ’ଣ ଦେଖିପାରନ୍ତିନି । କିନ୍ତୁ ଅଦଭୂତ ପ୍ରତିଭାର ଅଧିକାରୀଣୀ ।ତାଙ୍କ କଣ୍ଠରେ ରହିଛି ଯାଦୁ । ଆମେ କହୁଛୁ କଳାହାଣ୍ଡିର ମେଘମାଳା ପଣ୍ଡାଙ୍କ କଥା । ଜନ୍ମରୁ ସେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ । କିନ୍ତୁ ଦୃଢ ଇଛାଶକ୍ତି ଯେ।ଗୁଁ ଆଜି ସେ ସଙ୍ଗୀତ ବିଶାରଦ । ସୁମଧୁର କଣ୍ଠରେ ଗୀତ ଗାଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରମୁଗ୍ଧ କରୁଛନ୍ତି ମେଘମାଳା ।

୩୯ ବର୍ଷୀୟ ମେଘମାଳାବିଶ୍ବଶ୍ରୀ କଳାକେନ୍ଦ୍ର ରୁ  ଓଡିଶୀ ,ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନୀ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ସଂଗୀତରେ ବିଶାରଦ ପାସ କରି ଉଚ୍ଚ ସଂଗୀତ ସାଧନା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ହାରମୋନିୟମ ଓ ତବଲା ବାଦନ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସୁମଧୁର ସ୍ବର ତାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ତଥା ରାଜ୍ୟସ୍ତରରେ ପରିଚୟ ଦେଇଛି । ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ ଓ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଦିତ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ରତିଭା ଯେ।ଗୁଁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବୃନ୍ଦା ଡି ଜିଲ୍ଲା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଙ୍କୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଶିକ୍ଷକତା କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ହେଲେ ମେଘମାଳା ଆଖିରେ ଅନେକ ସ୍ବପ୍ନ । ସୁଯୋଗ ମିଳିଲେ ସଂଗୀତ ରେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର କରିବାକୁ ସେ ଆଶାବାଦୀ ।

ମେଘମାଳାଙ୍କ ସଫଳତାରେ ପରିବାର ବେଶ ଖୁସୀ । ହେଲେ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ଆଶଙ୍କିତ । ବାପା ସ୍ବର୍ଗତ ଆରକ୍ଷୀତ ପଣ୍ଡା ଜନ୍ମ ରୁ ମେଘମାଳାଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ନ ଥିବା ଜାଣିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସଂଗୀତ ସାଧନା ପାଇଁ ସୁଯେ।ଗ ଦେଇଥିଲେ । ବାପା ଙ୍କ ବିୟୋଗ ପରେ  ପରିବାର ସହଯୋଗ ଜାରି ରହିଛି । ଯାହା ଆଜି ମେଘମାଳା ସଫଳତା ଆଣି ଦେଇ ପାରିଛି । ହଲେ ଭବିଷ୍ୟତ ସୁରକ୍ଷା  ପାଇଁ ସରକାର ଙ୍କ ଠାରୁ ସ୍ଥାୟୀ ବ୍ୟବସ୍ଥା ର ଆଶା ବ୍ୟକ୍ତ କରଛନ୍ତି ପରିବାର ।

ବିଭିନ୍ନ ରିୟଲିଟି ସୋ ରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ମେଘମାଳା। ସୁଯୋଗ ମିଳିଲେ ସେ ମଧ୍ୟ ସଂଗୀତ ଦୁନିଆଁରେ କିଛି କରିଦେଖାଇ ପାରନ୍ତେ ।

   Related Posts