Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଣି ଗୁଣି ଗାରେଡି : ଗୁଣିଆକୁ ଥାନାକୁ ନେଇପାରିଲାନି ପୋଲିସ, ଲୋକ କଲେ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ

3/11/2018 at 8:58 PM

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ୩|୧୧: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଣି ଗୁଣି ଗାରେଡି । ରୋଗ ଭଲ ପାଇଁ ଗୁଣିଆକୁ ଡାକି  ପୂଜା ପାଠ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ । ଆଉ ଏ ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଗୁଣିଆକୁ ଥାନାକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲାବେଳେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି ।ଘଟଣା ଘଟିଛି ଗଜପତି କଣ୍ଟେଇକୋଳି ଗାଁରେ ।

ଗାଁ ମଝିରେ ଚାଲିଛି ତନ୍ତ୍ର ପୂଜା । ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି ଲୋକେ । ମଝିରେ ବସି ଗୁଣିଆ କରୁଛି ପୂଜା ପାଠ । ଗାଁର ଦେବୀଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ପାଇଁ ଚାଲିଛି ଏଭଳି ପୂଜା ପାଠ । ଏ ଦୃଶ୍ୟ ହେଉଛି ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା କଣ୍ଟେଇକୋଳି ଗାଁର ।  ଗାଁରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ୮ରୁ ୧୦ ଜଣ ପିଲାଙ୍କ ଦେହ ଖରାପ ରହୁଛି । ଗତ ୩୧ ରେ ଗାଁର ଜଣେ ୧୮ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ରଞ୍ଜନ ମଲ୍ଲିକଙ୍କର କୌଣସି କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଦେବୀଙ୍କ କୋପ ପାଇଁ ଏସବୁ ଘଟୁଥିବା ବିଶ୍ବାସ କରି ଗୁଣିଆକୁ ଡାକି ପୂଜା ପାଠ କରୁଛନ୍ତି ଗାଁ ଲୋକେ ।

ଗୁଣିଆ ପରମାନନ୍ଦ ପରିଛା ପୂଜା ପାଠ କରୁଥିବା ବେଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ମୋହନା ପୋଲିସ ।ଗୁଣିଆ ପରମାନନ୍ଦଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । ହେଲେ ବାଟ ଓଗାଳିଥିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ । ପୋଲିସ ଗାଡିକୁ ଛାଡିନଥିଲେ । ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ସହ ପୋଲିସର ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲା । ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗି ରହିବା ପରେ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁକେଷ୍ଟାରେ ବୁଝାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା ପୋଲିସ । ଗୁଣିଆ ପରମାନନ୍ଦକୁ ଥାନାକୁ ଆଣି ପଚରା ଉଚାର କରିବା ପରେ ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ଲେଖି ଛାଡିଛି ପୋଲିସ ।ଏହି ଘଟଣା ସେଠାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୁଣିଗାରେଡି, ତନ୍ତ୍ରମନ୍ତ୍ର ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ନୀରିହ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଯିବା ସହ ଅସାମାଜିକ ଓ ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢୁଛି । ଏହି ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ସବୁ ସ୍ତରରେ ବ୍ୟାପକ ସଚେତନତାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts