Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଣି ଗୁଣି ଗାରେଡି : ଗୁଣିଆକୁ ଥାନାକୁ ନେଇପାରିଲାନି ପୋଲିସ, ଲୋକ କଲେ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ

3/11/2018 at 8:58 PM

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ୩|୧୧: ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଣି ଗୁଣି ଗାରେଡି । ରୋଗ ଭଲ ପାଇଁ ଗୁଣିଆକୁ ଡାକି  ପୂଜା ପାଠ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ । ଆଉ ଏ ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଗୁଣିଆକୁ ଥାନାକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲାବେଳେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି ।ଘଟଣା ଘଟିଛି ଗଜପତି କଣ୍ଟେଇକୋଳି ଗାଁରେ ।

ଗାଁ ମଝିରେ ଚାଲିଛି ତନ୍ତ୍ର ପୂଜା । ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି ଲୋକେ । ମଝିରେ ବସି ଗୁଣିଆ କରୁଛି ପୂଜା ପାଠ । ଗାଁର ଦେବୀଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ପାଇଁ ଚାଲିଛି ଏଭଳି ପୂଜା ପାଠ । ଏ ଦୃଶ୍ୟ ହେଉଛି ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା କଣ୍ଟେଇକୋଳି ଗାଁର ।  ଗାଁରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ୮ରୁ ୧୦ ଜଣ ପିଲାଙ୍କ ଦେହ ଖରାପ ରହୁଛି । ଗତ ୩୧ ରେ ଗାଁର ଜଣେ ୧୮ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ରଞ୍ଜନ ମଲ୍ଲିକଙ୍କର କୌଣସି କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଦେବୀଙ୍କ କୋପ ପାଇଁ ଏସବୁ ଘଟୁଥିବା ବିଶ୍ବାସ କରି ଗୁଣିଆକୁ ଡାକି ପୂଜା ପାଠ କରୁଛନ୍ତି ଗାଁ ଲୋକେ ।

ଗୁଣିଆ ପରମାନନ୍ଦ ପରିଛା ପୂଜା ପାଠ କରୁଥିବା ବେଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ମୋହନା ପୋଲିସ ।ଗୁଣିଆ ପରମାନନ୍ଦଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । ହେଲେ ବାଟ ଓଗାଳିଥିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ । ପୋଲିସ ଗାଡିକୁ ଛାଡିନଥିଲେ । ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ସହ ପୋଲିସର ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲା । ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗି ରହିବା ପରେ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁକେଷ୍ଟାରେ ବୁଝାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା ପୋଲିସ । ଗୁଣିଆ ପରମାନନ୍ଦକୁ ଥାନାକୁ ଆଣି ପଚରା ଉଚାର କରିବା ପରେ ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ଲେଖି ଛାଡିଛି ପୋଲିସ ।ଏହି ଘଟଣା ସେଠାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୁଣିଗାରେଡି, ତନ୍ତ୍ରମନ୍ତ୍ର ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ନୀରିହ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଯିବା ସହ ଅସାମାଜିକ ଓ ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢୁଛି । ଏହି ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ସବୁ ସ୍ତରରେ ବ୍ୟାପକ ସଚେତନତାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts