Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭୌତିକ କାଣ୍ଡ ! ୮ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ , ଆତଙ୍କିତ ଅଭିଭାବକ

4/02/2019 at 8:00 PM

ମୋହନା୪|୨: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭୌତିକ କାଣ୍ଡ । ଅସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । କିଏ ପ୍ରାର୍ଥନା ସମୟରେ ମୁହଁ ବୁଲାଇ ପଡିଯାଉଛି ତ କିଏ ପାଠ ପଢିବା ବଳେ ବହୋସ ହୋଇ ଯାଉଛି । ଏହିଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ଆର.ଉଦୟଗିରି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ । ଫଳରେ ଗତ ୫ ଦିନ ହେଲା ଭୟରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସ୍କୁଲ ଆସୁନଥିବା ବଳେ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି ଅଭିଭାବକ । 

ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ଆର.ଉଦୟଗିରି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟା ପୀଠରେ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ ଜଣେ ୮ମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରୀ ହଠାତ୍ ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହରେ ପାଠ ପଢିବା ବଳେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଲେ । ଏହାପରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆର.ଉଦୟଗିରି ଡାକ୍ତରେଖାନା ପରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା । ତବେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଉନ୍ନତି ପରିଲକ୍ଷିତ ନହେବରାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଆର.ଉଦୟଗିରି ଆଣି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଖରେ ଝଡାଫୁଙ୍କା କରିଥିଲେ । ଛାତ୍ରୀ ଜଣଙ୍କ ସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେହି ଦିନଠାରୁ ଛାତ୍ରୀଜଣକ ଭୟରେ ଆଉ ସ୍କୁଲକୁ ଜାଉନଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ସେହିପରି ଗତ ୧ ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରାର୍ଥନା ଚାଲିଥିବାବଳେ ୩ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ହଠାତ୍ ତଳେ ପଡିଯାଇଥିଲେ । ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହରେ ଆଉ ୨ ଜଣ ବହୋସ ହୋଇଗଲେ । ସେମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆର.ଉଦୟଗିରି ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଡାକ୍ତର ସେମାନଙ୍କୁ କଣ ହେଇଛି ଜାଣିପାରିନଥିଲେ । ପରିବାର ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ଘରକୁ ଆଣି ଜଣେ ଗୁଣିଆକୁ ଡକାଇ ଝଡାଫୁଙ୍କା କରିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ପୁଣି ରବିବାର ଦିନଠାରୁ ସେହି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଆଉ କିଛି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରୁଥିବା ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଭାବକ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । 

ବିଦ୍ୟାଳୟର ଏଭଳି ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ସ୍ବୀକାର କରିଥିବାବଳେ ଏହା ଭୌତିକ କାଣ୍ଡ ନା ଅନ୍ୟକିଛି ତାହା ବୁଝାପଡୁନଥିବା କହିଛନ୍ତି । ଏଥତ୍ପାଇଁ ଅଭିଭାବକମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଥିବାବଳେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ବୋଲି ବ୍ଳକ ଶିକ୍ଷାଧତ୍କାରୀ କହିଛନ୍ତି । 

   Related Posts