Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ପ୍ଲାନ୍ ଏ ଛାଡ଼ି ପ୍ଲାନ୍ ବିରେ ପଶିଲେ : ନବୀନ ନିବାସ ଯାଉ ଯାଉ ସଚିବାଳୟରେ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

21/01/2019 at 6:00 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୧|୧: ପ୍ଲାନ୍ ଏ ଛାଡ଼ି ପ୍ଲାନ୍ ବିରେ ପଶିଲେ । ନବୀନ ନିବାସ ଯାଉ ଯାଉ ସଚିବାଳୟରେ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା । ପିପିଲି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ଆଜି ଏମିତି କିଛି ତରିକାରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା ମୋର୍ଚ୍ଚା । ସଚିବାଳୟ ଗେଟରେ ନାଲି ଚୁଡ଼ି ବାନ୍ଧିଥିଲେ । ବେଶ୍ କିଛି ସମୟ ଧରି ପୋଲିସ ସହ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ବି ହୋଇଥିଲା ।

ସଚିବାଳୟ ଗେଟରେ ନାଲି ଚୁଡ଼ି । ଆଉ ଗେଟ୍ ଆଗରେ ପୋଲିସ ସହ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଧସ୍ତାଧସ୍ତି । ପିପିଲି ପୀଡ଼ିତା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏମିତି କିଛି ଢଙ୍ଗରେ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲା ମୋର୍ଚ୍ଚା । ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେବାକୁ ବେଶ୍ ଚାଲାକିରେ ଆଗେଇଥିଲେ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ । ପ୍ରଥମେ ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ନାଲି ଚୁଡ଼ି ରଖି ପ୍ରତିବାଦ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ହୋଇଥିଲା । ନବୀନ ନିବାସର ସବୁ ରାସ୍ତାକୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷାରେ ଜଗି ରହିଥିଲା ପୋଲିସ । ହେଲେ ହଠାତ୍ ପ୍ଲାନ ବଦଳାଇ ଦେଲା ବିଜେପି । ମାନେ ନବୀନ ନିବାସ ରାସ୍ତା ଛାଡ଼ି ସଚିବାଳୟକୁ ପସିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ । ସଚିବାଳୟ ଗେଟରେ ନାଲି ଚୁଡ଼ି ବାନ୍ଧିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଅଟକାଇବାକୁ ଯାଇ ପୋଲିସ ବି ନାକେଦମ୍ ହୋଇଥିଲା ।

କିଏ ଲୋୟର ପିଏମଜିରୁ ଆସିଥିଲା ତ କିଏ ଆଇଜି ପାର୍କରୁ ବାହାରିଥିଲା । ବେଶ୍ କିଛି ସମୟ ଧରି ପୋଲିସ ସହ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲା । ଆଉ ଏଥର ଆନ୍ଦୋଳନରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ରୂପା ଗାଙ୍ଗୁଲି ବି ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଖାଲି ସଚିବାଳୟ ସାମ୍ନା ନୁହେଁ, ଲୋୟର ପିଏମଜିରେ ବି ଜୋରଦାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲେ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ହଜାର ହଜାର କର୍ମୀ । ନାରୀ ସୁରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଆରୋପ ଲଗାଇଥିଲେ । ସେପଟେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଉତ୍ତରରେ ବିଜେଡି କହିଛି ଏହା ପ୍ରସଙ୍ଗ ବିହୀନ ରାଜନୀତି, ହୀନମନ୍ୟତା ଦେଖାଉଛି ବିଜେପି ।

ପିପିଲି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରି ଲଗାତାର ଏମିତି ନାଲି ଚୁଡ଼ି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରୁଛି ବିଜେପି । ପୂର୍ବରୁ ଏମଏଲଏ କଲୋନୀରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକଙ୍କ ବାସଭବନ ଆଗରେ ନାଲି ଚୁଡ଼ି ବାନ୍ଧିଥିଲେ । ଆଉ ଆଜି ଟାର୍ଗେଟରେ ଥିଲା ନବୀନ ନିବାସ । କିନ୍ତୁ ଶେଷମୁହୁର୍ତ୍ତରେ ସଚିବାଳୟ ମୁହାଁ ହୋଇଥିଲେ  ଏମାନେ । ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି ପୋଲିସ୍ ।….

   Related Posts