Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଜେପିର ବିଗୁଲ

5/08/2018 at 11:50 AM

ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଜେପିର ବିଗୁଲ । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୋଜନାର ହଡପ ଅଭିଯୋଗରେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବିଜେପି । ସରକାରଙ୍କ ଗରୀବ ବିରୋଧୀ ନୀତି ବିରୋଧରରେ ଜନଜାଗରଣ କରିବ ଦଳ । ବିଜେପିର ହିସାବ ନିକାଶ ଲାଗି ବସିଥିବା ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ଦେଇଥିବା ଟ୍ୟାକ୍ସ କେତେ ହୋଇଛି ତାର ସମୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା ।୨୧ଟି ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ରର ପ୍ରଭାରୀଙ୍କ ଠୁ ସଂଗଠନ ସଂପାଦକ ସୈଦାନ ସିଂହ ନେଇଥିଲେ ହିସାବ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ,ଜୁଏଲ ଓରାମ ଙ୍କ ସହ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଓ ଦଳର କୋର ରାଜ୍ୟ ନେତୃତ୍ବ ବୁଥ ସ୍ତରର କାମ କେତେ ଆଗେଇଛି ତାର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ।ଏହା ସହ ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୋଜନାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କିପରି ହଡପ କରି ନିଜ ନାଁରେ କରୁଛନ୍ତି ଓ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ତାହା ସଠିକ ପହଁଚି ପାରୁନି । ଏହାକୁ ନେଇ ଜନଜାଗରଣ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି ଦଳ ।୧୪ରେବିଜେପି ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ତାର ରିପୋର୍ଟ ରଖିବ ।
ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ପ୍ରତାପ ଷଢଙ୍ଗୀ ଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା – ‘କେନ୍ଦ୍ରସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାକୁ ବିଜୁ ପକ୍କାଘ କହିଛନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଏହା ସହ ସୈଭାଗ୍ୟ ଓ ଦିନଦୟାଲ ଗ୍ରାମୀଣ ଯୋଜନାବି ସଠିକ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉନି ବୋଲି କହିଛି ଦଳ । ଉଜ୍ବଳା ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ଭୁଲ ତ୍ୟ ରକିଛି ବିଜେଡି ବୋଲି କହିଥିବା ବିଜେପି । ରାସନ କାର୍ଡରେ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିବାକୁ କହି ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିବାକୁ ସରକାର ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଆରୋପ ବି ଆଣିଛି ବିଜେପି । ସେପଟେ ଏସବୁର ଜବାବ ରଖିଛି ବିଜେଡି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଅଛନ୍ତି । ୧୭ ଲକ୍ଷ ଘର ହୋଇଥିବା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ହିସାବ ଦିଆସରିଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଜସ୍ବ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଆଣିଛନ୍ତି । ଏସବୁ ଦେଖି ଭୟଭିତ ହୋଇଥିବା ବିଜେପି ଅପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରୁଥିବା କହି ଜବାବ ରଖିଛି ବିଜେଡି ।’

   Related Posts