Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

‘ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ’ ସ୍ଲୋଗାନ୍ ଦେଉନଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲି କହିଲେ ଟିକଟକ୍ ଷ୍ଟାର ଏବଂ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ସୋନାଲି ଫୋଗାଟ

9/10/2019 at 3:37 PM

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ୯/୧୦: ହରିୟାଣାର ଆଦମପୁର ଆସନରୁ ବିଜେପି ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏବଂ ଟିକ୍ ଟକ୍ ଷ୍ଟାର ସୋନାଲି ଫୋଗାଟ ଗତକାଲି ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିରେ ‘ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ’ ସ୍ଲୋଗାନ୍ ଦେଉନଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ସେମାନେ ପାକିସ୍ତାନୀ କି’? ହିସାର ଜିଲ୍ଲାର ଆଦମପୁରରେ ଥିବା ବାଲସମନ୍ଦ ଗାଁରେ ଆୟୋଜିତ ରାଲିରେ ଫୋଗାଟ ଲୋକଙ୍କୁ ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ ସ୍ଳୋଗାନ୍ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କେତେକ ଲୋକ ଚୁପ୍ ଥିବାରୁ ସୋନାଲି ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ‘ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସିଛ କି? ତୁମେ ପାକିସ୍ତାନୀ କି? ଯଦି ତୁମେ ଭାରତୀୟ ତେବେ ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ କୁହ’।

ଫୋଗାଟ ଏହା ପରେ ଜନଗହଳି ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଲୋଗାନ୍ ଦେଉନଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ ତାଙ୍କୁ ଲଜ୍ଜା ଲାଗୁଛି ଯେ ଏପରି ଭାରତୀୟ ବି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ତୁଚ୍ଛ ରାଜନୀତି ପାଇଁ ‘ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ’ ସ୍ଲୋଗାନ୍ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି। ’ ଫୋଗାଟଙ୍କ ରାଗର ଭିଡିଓ ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ସେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ‘ଯେଉଁମାନେ ‘ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ’ କହିପାରୁ ନାହାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଭୋଟର କୌଣସି ମୂଲ୍ୟ ନାହିଁ।’ କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଦେଇଥିବା ଭାଷଣରେ ସେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଞ୍ଚଳରେ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୃତି ଦେଉଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଲୋକେ ତାଙ୍କ ବାକ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ‘ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ’ ସ୍ଲୋଗାନ୍ ଦେଉଛନ୍ତି।

ପରେ ନିଜ ବୟାନ ଉପରେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେବାକୁ ଯାଇ ଫୋଗାଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଗହଳିରେ ବସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନୀ କହିନାହାନ୍ତି। ସେ ଆଦମପୁରରେ ମିଡିଆକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ,‘ସେମାନେ କ’ଣ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସିଛନ୍ତି’। ପରେ କେତେକ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସି ‘ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ’ ସ୍ଲୋଗାନ୍ ନଦେଇଥିବାରୁ କ୍ଷମା ମାଗିଥିଲେ ।

   Related Posts