Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଟୋକନ ପାଇଁ କୃଷକଙ୍କ ସହ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଓ ଓଡିଶାର ଯୁବକଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନକୁ ମାରୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର : ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ

22/07/2021 at 4:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୨।୭: ଟୋକନ ପାଇଁ କୃଷକଙ୍କ ସହ ଖେଳୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଚାଷୀଙ୍କ ପ୍ରତି  ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର, ଆଳସ୍ୟ, ଉଦାସୀନତା ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଛି । ନବୀନ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ସ୍ବର ଉଠିଲାଣି । ଏମଏସପି ଯାହା ମିଳିବା କଥା ମିଳୁନାହିଁ । ଓଡ଼ିଶାର ଯୁବକଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନକୁ ମାରୁଛନ୍ତି ସରକାର । ଏହି ମୁଦା ନେଇ ଆମେ ଜନତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବୁ । ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ବରକୁ ଧରିବୁ ବୋଲି ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତରୁଣ ଚୁଗ୍ କହିଛନ୍ତି ।

ତରୁଣ ଚୁଗ୍ ତିନି ଦିନିଆ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି । ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜେପି କ୍ୟାଡ଼ର ବେସଡ ପାର୍ଟି । ଏହାଛଡା ସଂଗଠନକୁ ମଜବୁତ୍ କରି ଗଢ଼ିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ସେ ବୁଥକୁ ଯିବେ । ମୋଦିଙ୍କ ୭ବର୍ଷ ଶାସନ ଭିତରେ ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ  କାମ କରିଛନ୍ତି । ୧୦କୋଟି ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ପାଇଖାନା ବସିଛି । ୧୧ କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଗ୍ୟାସ୍ ଲାଗିଛି । ବୀମା ସେକ୍ଟରରେ ୧୦ କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଇଦା ମିଳିଛି । ୩ କୋଟି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଅଟଳ ପେନସନ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ୭୯୦୦ ଜନ ଔଷଧି କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲାଯାଇଛି । କରୋନା ସହ ଲଢେଇ କରିବା ସହିତ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ବି ବେଶି ଖରାପ ହୋଇନି । ୪୦ କୋଟି ନାଗରିକ ଟିକା ନେଇସାରିଲେଣି । ୩୧ ଡିସେମ୍ବର ବେଳକୁ ୨ ଶହ କୋଟି ଟିକା ନେବେ । କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି।  ଭାରତ ଜିତିବ । ଦେଶର ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ୍ ଅଛି ।

ପେଗସାସ ଉପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶ ବିରୋଧରେ କିଛି ଲୋକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ରଚୁଛନ୍ତି । ତା ପଛରେ ବିଦେଶୀ ଫଣ୍ଡ କାମ କରୁଛି । କିଛି ନ୍ୟୁଜ୍ ପୋର୍ଟାଲ ଓ ଆଣ୍ଟି ଇଣ୍ଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ଚକ୍ରାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଆଜିର ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଗତ ୟୁପିଏ ସରକାର ଦାୟୀ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts