Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲା ବିଜେପି, ଅର୍ଥ ସଚିବ କହିଲେ କୌଣସି ଜମାକାରୀଙ୍କ ଅର୍ଥ ବୁଡିବନି

8/03/2020 at 1:46 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୮।୩: ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଟଙ୍କା ଜମା ନେଇ ତେଜିଲା ରଜନୀତି । ବିଜେପି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପୃଥ୍ବୀରାଜ ହରିଚନ୍ଦନଙ୍କ ପ୍ରେସମିଟ୍ କରି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ୨୦୧୭ ସର୍କୁଲାରରେ ୨୫ଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ତାଲିକାରେ ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କର ନାଁ ନଥିଲା । ୨୦୧୯ ଜୁଲାଇରେ ସର୍କୁଲାରରେ ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କର ନାଁ ଯୋଡିଛନ୍ତି ସରକାର । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଟଙ୍କା କିଭଳି ଜମା ହେଲା । ଯଦି ଲିଷ୍ଟରେ ନାଁ ନଥିଲା ତେହେଲେ ଟଙ୍କା ଡିପୋଜିଟ୍ କଲେ କିପରି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି ବିଜେପି ।

ବ୍ୟାଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଜାଣି ତିରୁମାଲା ତିରୁପତି ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟ ଯଦି ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରିଲେ ଓଡିଶା ସରକାର ଜାଣି ପାରିଲେନି କେମିତି । ଏହା ପଛରେ କେଉଁମାନେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ତାର ତଦନ୍ତ ହେଉ । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାର ଶ୍ବେତପତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଦାବି କରିଛି ଦଳ । ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନହେଲେ ଆଇନର ଆଶ୍ରୟ ନେବ ବିଜେପି ।

ସେପଟେ ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଟଙ୍କା ଜମା ନେଇ ଅର୍ଥ ସଚିବ ଅଶୋକ ମୀନା ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ RBIକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛି । କୌଣସି ଜମାକାରୀଙ୍କ ଅର୍ଥ ବୁଡିବନି । ସବୁ ସୁରକ୍ଷିତ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି RBI । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପତ୍ର ଜରିଆରେ ସମସ୍ତ ଅର୍ଥ ମାଚ୍ୟୁରିଟି ପରେ ଉଠାଇବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts